بازار سرمایه

Verizon در دومین مزایده فروش یاهو پیشنهاد 3 میلیارد دلاری داد

شرکت مخابراتی Verizon در آمریکا دومین تلاش خود را برای خرید شرکت اینترنتی یاهو به انجام رسانده است تا پیش از آنکه رقبا بتوانند هسته مرکزی یاهو را در اختیار بگیرند، آن را تصاحب کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت Verizon پیشنهاد کرده است که برای خرید جست‌وجوگر اینترنتی یاهو به همراه خدمات اینترنتی آن 3 میلیارد دلار می‌پردازد.

این شرکت مخابراتی همچنین رقبای دیگری را پیش‌روی خود می‌بیند که از جمله آنها می‌توان به شرکت TPG اشاره کرد که برای خرید یاهو در دومین مرحله مزایده شرکت کرده است.

حضور Verizon در مزایده فروش یاهو چندان هم دور از ذهن به نظر نمی‌رسید. زیرا این شرکت مخابراتی سرمایه‌گذاری‌های فراوانی را برای تولید محتوای اینترنتی انجام داده است و حدود یک سال قبل نیز شرکت AOL را به قیمت 4.4 میلیارد دلار خریداری کرد.

شرکت Verizon اعلام کرد که تمایلی به خرید همه بخش‌های یاهو ندارد و به عنوان مثال حق امتیازها و املاک یاهو برای آن کاربرد چندانی نخواهد داشت. یاهو بر اساس تصمیمات خود اعلام کرده بود که فقط قصد دارد هسته مرکزی فعالیت‌های خود را واگذار کند و به همین خاطر Verizon تلاش می‌کند به صورت گزینشی بخش‌هایی که مد نظر دارد را بخرد.

لازم به ذکر است «ماریسا مایر» مدیرعامل یاهو هنوز هیچ تصمیمی در این زمینه نگرفته و بیانه‌ رسمی منتشر نکرده است.


​​