فناوری اطلاعات

پلیس فتا خبر داد: دستگیری کلاهبردار 100 میلیونی اینترنتی در شهرستان قدس

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
جانشین فرمانده انتظامی شهرستان قدس از دستگیری کلاهبردار 100 میلیون ریالی اینترنتی توسط پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات این شهرستان خبر داد. 
 
سرهنگ"علی محمد احمدی"در تشریح این خبر گفت:با مراجعه یکی از شهروندان و اعلام گزارش سرقت 100 میلیون ریالی از حساب بانکی اش ،موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتای این شهرستان قرار گرفت. 
این مقام انتظامی خاطر نشان کرد:کارشناسان پلیس فتا با استعلام از بانک های عامل صورتحساب گردش مالی شاکیه را دریافت و در برسی ها زمان برداشت و محل انتقال وجه مشخص گردید. 
 
سرهنگ"احمدی افزود:ماموران پلیس فتا با استفاده از مکاتبات اداری و اخذ فیلم دوربین مدار بسته موفق به شناسایی چهره سارق "م-ح"شده و بلافاصله پس از کسب دستور مقام قضایی در یک عملیات حساب شده و سریع متهم را دستگیر و و به پلیس فتا دلالت دادند. 
 
سرهنگ"احمدی"در خصوص نحوه کلاهبرداری بیان داشت:متهم مدتها پیش به خاطر معامله با برادر شاکیه از وی مبلغ 50 میلیون ریال طلب داشته و با نقشه برادر شاکیه در یک فرصت مناسب کارت وی را با ترفند براشت مبلغ بسیار کم از وی گرفته وکارت به همراه رمز در اختیار متهم قرار می گیرد که وی نیز در یک اقدامی ناپسند اقدام به کسب مال غیر و برداشت مبلغ 100 میلیون ریال می کند . 
 
این مقام انتظامی در پایان تصریح کرد:با اعترافات صریح متهمان،پرونده مقدماتی مبنی بر کسب مال غیر و برداشت غیر مجاز تشکیل و متهمان به جرم خیانت در امانت تحویل مراجع قضایی شدند. 
 
سرهنگ"احمدی" در توصیه به شهروندان گفت:شهروندان تحت هیچ عنوانی کارت بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و علی رغم فعال نمودن اس ام اس بانک کارت خود ، رمز کارت بانکی خود را نیز به صورت ماهانه تعغیر دهند و هر گونه موارد مشکوک را سریعأ به پلیس 110 گزارش دهند. 

​​