اپراتورها

AT&T روی شهرهای هوشمند متمرکز می‌شود

تمام شهرها و مناطق مسکونی روی کره زمین به نوعی با خدمات دیجیتالی و مجازی مرتبط هستند و ارایه‌دهندگان خدمات موبایلی می‌کوشند از این فرآیند به عنوان یک فرصت ایده‌آل استفاده کنند. شرکت AT&T به عنوان یکی از بزرگترین اپراتورهای موبایلی آمریکا نیز از این مسئله مستثنی نیست.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، «مَت فورمن» مدیر بازریابی مرکز شهرهای هوشمند AT&T در «اجلاس نوآوری شهرهای هوشمند» گفت: «شرکت AT&T تمرکز زیادی بر این فضا دارد. ارتباطات ایمن مهم‌ترین مسئله در شهرهای هوشمند محسوب می‌شود و AT&T این سرویس را در اختیار ساکنان این شهرها می‌گذارد».

ارتباطات هوشمند طیف گسترده‌ای از خدمات را شامل می‌شود و از سیستم‌های الکتریکی هوشمند سنجش انرژی گرفته تا سطل‌های زباله، چراغ‌های راهنمایی، سیستم‌های آبیاری و حتی سیستم‌های عیب‌یابی نیز از این خدمات بهره می‌برند.

او در سخنرانی خود توضیح داد: «تمام خدمات مذکور به یک شبکه ایمن متصل می‌شوند که این شبکه می‌تواند LTE، فیبر نوری، یا سیستم‌های ماهواره‌ای باشد. ما می‌خواهیم به این سطح از اطمینان برسیم که به عنوان یکی از بزرگترین ارایه‌دهندگان خدمات موبایلی در جهان، نهایت تلاش خود را در این زمینه انجام داده‌ایم تا به ساکنان شهرهای هوشمند بهترین و ایمن‌ترین خدمات را ارایه دهیم».

او بر این مسئله تاکید کرد که کاهش ریسک‌پذیری در این زمینه مهم‌ترین مسئله‌ای است که می‌تواند موافقت دولت‌ها برای راه‌اندازی شبکه ایمن را به دنبال داشته باشد. فورمن در این خصوص گفت: «فناوری‌های جدید نحوه مدیریت شهری را تغییر می‌دهند و باعث می‌شوند شهروندان به صورت متفاوت از این خدمات بهره ببرند».


​​