فناوری اطلاعات

سرقت های اینترنتی اولویت جرائم سایبری در مازندران

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات مازندران، با بیان اینکه سرقت های اینترنتی بیشترین نوع جرم در فضای مجازی استان را تشکیل می دهد،افزود: در سال جاری 72 درصد جرایم سایبری در استان کشف شد. 
 
سرهنگ"حسن محمدنژاد" در تشریح این خبر، اظهار داشت:با تلاش کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا در سه ماهه نخست امسال 72 درصد جرایم سایبری در استان کشف شد.
 
وی با بیان اینکه سرقت های اینترنتی با74 درصد بیشترین نرخ جرم در فضای مجازی در استان را تشکیل می دهد،افزود:بدلیل عدم آشنایی کاربران اینترنتی، مجرمان با استفاده از شگردهای متقلبانه اقدام به برداشت های غیرمجاز و سرقت های اینترنتی از حساب بانکی آنان می کنند. 
 
رئیس پلیس فتای مازندران با هشدار به خانواده‌ها در خصوص افزایش این گونه جرایم در سطح استان، تصریح كرد: برای پیشگیری از این جرم شهروندان هرگز مشخصات حساب بانکی خود شامل رمز عابر بانک و رمز دوم حساب خود را در اختیار افراد غیر قرار ندهند. 
 
سرهنگ محمدنژاد،تصریح کرد:نشر اکاذیب و ایجاد مزاحمت از جمله جرایم دیگر شایع در فضای مجازی در استان است،که شهروندان و کاربران اینترنتی نباید اطلاعات و تصاویر شخصی خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند تا مورد سوء استفاده افراد شیاد و کلاهبردار قرار نگیرد. 
 
وی همچنین به کلاهبرداری های اینترنتی در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: افراد برای ورود به درگاه اینترنتی بانک ها و موسسات اینترنتی مراقب فیشنگ و صفحات مجازی وب سایت ها باشند و برای وارد کردن اطلاعات حساب بانکی از کیبورد مجازی سیستم استفاده کنند.

​​