فناوری اطلاعات

سامانه جدید خدمات كدپستی ده رقمی راه اندازی شد

منبع: وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات
با توجه به اهمیت روز افزون كدپستی در كشور سامانه جدید بر خط صدور گواهی كد پستی با امكان دریافت چهار خدمت پیش بینی شده راه اندازی شد.
 
میرزایی، مدیر كل جغرافیایی و كدگذاری شركت پست ضمن بیان این خبر افزود :با استفاده از این سامانه هموطنان عزیز می توانند بدون نیاز به  مراجعه حضوری به دفاتر پستی برای دریافت كدپستی محل سكونت یا محل كسب و كار خود، دریافت گواهی كدپستی و یا ثبت درخواست كدپستی جدید به صورت برخط و الكترونیكی  اقدام نمایند.
 
میرزایی به قالب طراحی شده برای این سامانه اشاره كرد و گفت: نرم افزار فوق الذكر براساس طراحی واكنش گرا (Responsive ) بوده به گونه ای كه برای نمایش در موبایل، تبلت و رایانه ظاهری متفاوت و مناسب را دارامی باشد.
 
میرزایی با بیان اینكه در این سامانه امكان ارسال پیامك در زمان ثبت درخواست برای مشتریان فراهم آمده ادامه داد: از دیگر قابلیت های این سامانه ارائه خدمات وب سرویس به سایر سازمان ها واشخاص حقوقی است كه با استفاده از این خدمت سازمان ها قادر خواهند بود با استفاده از كدپستی و با شماره تلفن ثابت اطلاعات مكانی متناظر مانند نشانی استاندارد پستی، مختصات جغرافیایی، تلفن ثابت، كد ISIC  كسب و كار و ... را به صورت برخط دریافت نمایند.
 
وی در پایان گفت: سامانه فوق از طریق نشانی gavahi.post.ir  برای عموم هم میهنان قابل دسترس می باشد.

​​