فناوری اطلاعات

فعالیت فیزیكی مجموعه‌های بازاریابی شبكه‌ای غیرمجاز است

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
رئیس پلیس فتا گلستان گفت: فعالیت شركت‌های بازاریابی شبكه‌ای و اینترنتی به صورت فیزیكی و برگزاری جلسات و نشست‌های حضوری غیر مجاز است. 
 
سرهنگ"حبیب‌الله رجبلی" در خصوص اقدامات برخی از مجموعه‌هایی كه به صورت بازاریابی شبكه‌ای و اینترنتی در استان فعالیت دارند، اظهار داشت: فعالیت فیزیكی و برگزاری مراسم‌ها و كلاس‌های حضوری این مجموعه‌ها غیرقانونی است.
 
وی ادامه داد: متاسفانه این شركت‌ها كه از طریق مقررات قانونی خودشان در حال فعالیت هستند،‌در حال انجام تخلفاتی هستند كه ما مستندات را جمع‌آوری كردیم و به مراجع ذی‌صلاح ارسال كردیم. 
رئیس پلیس فتا گلستان خاطرنشان كرد: این شركت‌ها هیچگونه نمایندگی در استان گلستان ندارند و متاسفانه در حال حاضر در حال اجرای جلساتی هستند كه جذب هم دارند و در حال فعالیت پوششی هستند.
 
رجبلی با تایید اینكه یكی از این شركت‌ها بیش از یك میلیون و 500 هزار نفر عضو دارد، یادآور شد: فعالیت این شركت‌ها (Marketing Network ) همانند شركت‌های هرمی است و چون نمایندگی این شركت در استان وجود ندارد و اگر مشكلی پیش بیاید، ‌پیگیری موضوع برای دریافت مطالبات بسیار سخت است.
این مقام انتظامی همچنین افزود: مكاتبه‌ای با فتا ناجا و وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد و اقدامات و تذكرات شدید قانونی به آن شركت داده شد و تا زمانی كه شكایتی ارائه نشود، ما تنها می‌توانیم به مردم اطلاع رسانی كنیم كه مردم دچار مشكل نشوند.
 
رئیس پلیس فتا گلستان در پایان ابراز داشت:‌ تاكنون معترضان و منتقدان به این امر، محل جلسات این افراد را گزارش نكردند و این خود بیانگر این مطلب است كه این شركت‌ها بسیار پوشیده كار می كنند.

​​