فناوری اطلاعات

دستگیری كلاهبردار تلگرامی در اصفهان

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
فردی كه با معرفی خود به عنوان نماینده فروش یك شركت توانسته بود در شبكه اجتماعی تلگرام از شهروندی مبلغ 100 میلیون ریال كلاهبرداری كند در عملیات ماموران پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد. 
 
در پی مراجعه یكی از شهروندان به پلیس فتای استان اصفهان و اعلام شكایتی مبنی بر اینكه فردی با فریب او در تلگرام مبلغ 100 میلیون ریال از وی كلاهبرداری نموده ،بررسی موضوع در دستور كار این پلیس قرار گرفت. 
 
فرد شاكی در اظهارات خود عنوان كرد ، در شبكه اجتماعی تلگرام با فردی آشنا شدم كه خود را نماینده فروش یكی از كارخانجات تولید فولاد معرفی می كرد و من نیز به قصد خرید با وی تماس گرفتم و به عنوان پیش پرداخت مبلغ 100 میلیون ریال به حسابش واریز كردم اما پس از چند روز از این ماجرا فرد مذكور دیگر تلفن خود را جوابگو نبود. 
 
سرهنگ جهانگیر كریمی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در این زمینه به خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: با اظهارات شاكی بلافاصله پرونده تشكیل و كارشناسان پلیس فتا با جمع آوری مدارك و اقدامات تخصصی و جستجو در فضای مجازی سرانجام توانستند هویت فرد شیاد كه یك زن جوان بود را شناسایی كنند . 
 
این مقام مسئول عنوان داشت‌: با شناسایی متهم ماموران با هماهنگی مقام قضایی وی را در یك عملیات غافلگیرانه دستگیر كردند كه وی پس از مواجهه با مدارك و مستندات پلیس به انجام كلاهبرداری از این شهروند در شبكه اجتماعی تلگرام اعتراف كرد . 
 
سرهنگ كریمی با هشدار به شهروندان برای حفظ هوشیاری بیشتر در انجام معاملات و خریدهای كلان گفت: به كسانی كه قصد خرید از فضای مجازی را دارند توصیه می كنیم به هیچ عنوان سراغ شبكه های اجتماعی مجازی نروند، از سایت های قابل اطمینان و دارای نماد الكترونیك خرید استفاده كنند و تا زمانی كه جنس درخواستی را مشاهده نكرده اند پولی بابت آن پرداخت نكنند. 
 
این مقام انتظامی تاكید كرد : شهروندان می بایست هنگام ورود به درگاه بانكی از اصلی بودن سایت اطمینان حاصل كنند تا گرفتار سایت های جعلی و فیشینگ نشوند.

​​