فناوری اطلاعات

ورود پلیس فتا به انتشار کارنامه های تقلبی کنکور پزشکی

منبع: مهر
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اعلام رسیدگی به اعتراضات داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی، از تهیه نامه برای دفتر حقوقی وزارت بهداشت جهت پیگیری انتشار کارنامه های تقلبی در فضای مجازی خبر داد.
 
محمد حسین پورکاظمی افزود: اعتراض داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد پزشکی امسال در دو گروه ظرفیت پذیرش و اشتباه در سوالات بود که به هر دو رسیدگی شد.
 
وی افزود: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد پزشکی در ۷۹ رشته و ۵۶ مجموعه امتحان دادند که در برخی از رشته ها ۱۶۰ سوال بدون هیچ تغییری بود و در برخی دیگر یک یا دو گزینه و یک یا چند سوال غلط بوده است.
پورکاظمی گفت: در بازه زمانی که به داوطلبان اعلام شد و با توجه به انتشار سوالات و کلید آزمون و همچنین قرار گرفتن پاسخ نامه ها روی سایت مرکز سنجش، داوطلبان در برخی از رشته ها اعتراضاتی داشتند که آن اعتراضات وارد بود و ما آن را در کلید و نمره نهایی اعمال کردیم. داوطلبان مطمئن باشند حق هیچ کس ضایع نمی شود.
 
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره رسیدگی به انتشار کارنامه های تقلبی در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی گفت: این موضوع در حال پیگیری قضایی است. ما معتقدیم از فضای مجازی سوءاستفاده شده و کارنامه های غیرواقعی برای داوطلبان ارایه شده و ذهن آنها را مشوش کرده است.
 
وی افزود: به همین منظور نامه ای به همراه مدارک لازم به دفتر حقوقی وزارت بهداشت داده شده است تا آنها از پلیس فتا کمک بگیرند و به این مساله رسیدگی شود. درحال حاضر افرادی که این کار را کرده اند، اعلام می کنند که از سایت های آنها سوءاستفاده شده و ما نیز اعلام کردیم مراجع قانونی به آن رسیدگی می کند.
 
پورکاظمی با بیان ظرفیت اعلام شده در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی و اعتراض داوطلبان به میزان ظرفیت پذیرش گفت: تاکنون از میان ۱۶ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۵ گروه پزشکی بالغ بر ۱۳ هزار نفر فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کردند.
 
وی افزود: ظرفیتی که در دفترچه آزمون اعلام شده کمتر از ۵ هزار نفر است، اما با توجه به مساعدت وزیر بهداشت، معاون آموزشی و سایر دانشگاه ها، ظرفیت از سال گذشته کمتر نخواهد بود.
رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: در سال گذشته با اتخاذ تمام تمهیدات و ظرفیت های دانشگاه ها تعداد ۶ هزار و ۴۰۱ نفر در آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی قبول شدند که امسال نیز به‎هیچ‎وجه کمتر از سال گذشته نخواهد بود.

​​