رگولاتوری

مجوز نصر تهران، شرط دریافت کارت بازرگانی فعالان ICT شد

منبع: فناوران
سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران با هدف افزایش سطح تعاملات و ارایه خدمات به اعضا، تفاهم‎نامه ای را با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران منعقد کرد.
 
براساس این تفاهم نامه که به امضای مشترک رییس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و بازرگانی تهران رسید، طرفین برای توسعه همکاری‎ها و ارتقای سطح خدمات به اعضای هر دو تشکل تعهد کردند.
 
در این جلسه که صبح روز دوشنبه21 تیرماه در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد، ناصرعلی سعادت، رییس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران، مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، آزاد معروفی عضو هیات مدیره و خزانه دار سازمان، اصغر رضانژاد دبیر سازمان و سید حامد واحدی، خزانه دار اتاق تهران، سیده فاطمه مقیمی، منشی هیات رییسه اتاق تهران و بهمن عشقی، دبیرکل اتاق تهران حضور یافتند.
 
در مراسم امضای تفاهم‎نامه سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران و اتاق تهران روسای هر دو تشکل  بر لزوم افزایش سطح تماس و همکاری میان سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران و اتاق تهران تاکید کردند.رییس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران درخصوص عقد این تفاهم‎نامه گفت:  این تفاهم‎نامه می‎تواند سرآغاز توسعه همکاری‎های اقتصادی هر دو تشکل با یکدیگر باشد. سازمان نظام صنفی رایانه‎ای به عنوان یک تشکل جوان همواره از همکاری و تعامل سازنده با تشکل بزرگی همچون اتاق استقبال کرده است.
 
سعادت با بیان اینکه تمامی صنایع به نحوی با فناوری اطلاعات مرتبط هستند، ادامه داد: سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران موفق شده در حرکتی روبه جلو تعامل سازنده ای با دستگاه ها و نهادهای مختلف دولتی برقرار کند. خوشحالیم که هم اکنون این همکاری با اتاق بازرگانی تهران به نحو شایسته ای برقرار شده است. امیدواریم این توافق درنهایت به موفقیت دست‎اندرکاران این صنعت منجر شود.
 
مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، ضمن  ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم‎نامه میان اتاق تهران و سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‎ای بزرگ‎ترین تشکل قانونی و پیش رو در بخش ICT است که موفق شده به‎صورت متمرکز بر حفظ منافع بخش خصوصی در این حوزه فعالیت کند. سازمان تنها تشکل بالنده و تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است که رییس‎جمهور حکم رییس آن را امضا می‎کند.
 
خوانساری در این رابطه ادامه داد: امیدواریم این همکاری هم برای اتاق تهران و هم برای سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران موثر باشد. اتاق تهران از تمام امکانات خود برای  مشارکت و ارتباطی دوسویه  با سازمان بهره خواهد برد. 
 
 ارایه خدمات ویژه به  فعالان ICT  عضو سازمان و اتاق 
رییس هیات‎مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران درخصوص تاثیر تعاملات  مثبت سازمان و اتاق بر افزایش ارایه خدمات به اعضای هر دو تشکل گفت: با توسعه ارتباط و تبادل اطلاعات میان سازمان و اتاق، نه‎تنها  فرآیند عضویت تجار و فعالان در دو تشکل تسهیل می‎شود، بلکه امکان ارایه خدمات ویژه حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای اعضای سازمان و اتاق تهران فراهم  خواهد شد.
 
مشاوره های تخصصی ICT  به اعضای اتاق تهران
رییس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران درخصوص ارایه خدمات مشاوره فناوری اطلاعات و ارتباطات به اعضای اتاق تهران گفت: براساس این تفاهم تجار و فعالان حوزه فاوا اعم از  نرم افزار، سخت افزار، شبکه، اینترنت،  اینترانت و... می‎توانند از خدمات ویژه آموزشی و مشاوره تخصصی این حوزه مطابق قوانین روز ICT برخوردار شوند.
 
 برگزاری نمایشگاه‎ها و همایش‎های حوزه ICT
به گفته رییس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران موضوع برگزاری نمایشگاه‎ها و همایش‎های مربوط به حوزه ICT با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران و اتاق بازرگانی تهران از دیگر بندهای این تفاهم‎نامه است. سازمان تلاش می‎کند با همکاری اتاق  تسهیلاتی برای حضور اعضای خود و اتاق به منظور شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فراهم کند.
 
 تهیه گزارش های آماری در حوزه ICT
سعادت همچنین موضوع تهیه و تدوین گزارش های آماری از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را از دیگر مفاد این تفاهم‎نامه ذکر کرد و گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران قصد دارد از طریق همکاری با بدنه اتاق تهران، گزارش های آماری خود را از فعالیت در حوزه ICT به‎روزرسانی کند.
 
 عضویت در نظام صنفی؛ شرط دریافت کارت بازرگانی
در این نشست مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران ضمن  ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم‎نامه میان سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران و اتاق تهران گفت: براساس این تفاهم‎نامه، ضرورت دارد متقاضیان کارت بازرگانی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از اتاق بازرگانی تهران، مجوز سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران را از پیش دریافت کرده باشند.
 
به گفته خوانساری، اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران می‎توانند براساس این تفاهم‎نامه با برخورداری از تخفیف 20درصدی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران عضو شوند. 
 
 جذب سرمایه گذاران خارجی در حوزه ICT
خوانساری همچنین موضوع ارایه تسهیلات و کمک‎های فنی اقتصادی را از دیگر مفاد این تفاهم‎نامه عنوان کرد و گفت: اتاق تهران قصد دارد  در کنار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران و با هدف جذب سرمایه گذاری خارجی در حوزه ICT، تسهیلات و کمک های فنی اقتصادی را از طریق سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران جذب کند. 

​​