تلفن همراه

محدودیت‏های اسکنرچشمی گلکسی نوت 7

منبع: دنیای اقتصاد

گلکسی نوت 7، فبلت جدید شرکت سامسونگ به احتمالا از اسکنر عنبیه چشم برای بازکردن قفل صفحه ‏نمایش بهره ‏مند خواهد شد اما این ابزار جدید و کاربردی، باوجود تسهیل شرایط استفاده برای کاربر، محدودیت‏های خاصی را هم به ‏همراه خواهد داشت. درحالی‌که خبرهای منتشر شده از سوی وب‏سایت‏های مختلف، شانس تجهیز گلکسی نوت 7 به اسکنر چشمی را افزایش می‏دهند تصویری که به‌تازگی از منوی تنظیمات صفحه ‏نمایش این دستگاه هوشمند منتشر شده، هشدارهای سامسونگ در استفاده از این قابلیت را به تصویر کشیده است. برمبنای این هشدارها پیشنهاد شده کاربر از این اسکنر در فاصله حداقل 20 سانتی‏متری از چشم خود استفاده کند.

سامسونگ پیشنهاد کرده برای ایمنی بیشتر، فاصله 25 تا 35 سانتی‏متری از چهره کاربر، مبنای استفاده از اسکنر عنبیه قرار گیرد. این استاندارد به احتمال زیاد به نگرانی‏های احتمالی در خصوص ساطع شدن پرتوهای مادون قرمز از اسکنر و آسیب‏هایی که پس از استفاده چندین و چندباره از فاصله نزدیک ممکن است ایجاد شود، مربوط است. علاوه بر این، پیشنهاد شده که از این قابلیت جدید برای نوزادان یا کودکان کم سن و سال استفاده نشود. در نهایت سامسونگ هشدار داده که از اسکنر عنبیه، در حالی که عینک بر چشم دارید استفاده نکنید.

به گفته کارشناسان این شرکت، لنزهای عینک ممکن است به ایجاد تداخل در به ‏کارگیری اسکنر چشمی منجر شوند. مطمئنا این هشدار باب‏میل کسانی که مجبور به استفاده دائمی از عینک‏ های طبی هستند نخواهد بود و البته هیچ توضیحی در خصوص به ‏کارگیری اسکنر چشمی در کنار استفاده از لنزهای تماسی چشمی منتشر نشده است.


​​