تلفن همراه

گزارش ها از افزایش محبوبیت آیپد در حوزه کسب و کار حکایت دارند

منبع: دیجیاتو
طبق گزارشات فروش آیپد اپل مرتبا در حال کاهش است، با این همه تقاضا برای این تبلت ظاهرا در جایی دیگر رو به فزونی گذاشته است. گزارشی که اخیرا توسط نیویورک تایمز منتشر شده نشان می دهد که تقریبا نیمی از کل فروش آیپد به سازمان ها و نهادها دولتی مربوط می شود.
 
Frank Gillet تحلیلگر شرکت فارستر در همین رابطه به تایمز گفت: اپل در بازار سازمانی عملکرد بهتر و قوی تری را از خود به نمایش می گذارد.
 
این روزها علاقمندی سازمان ها و کسب و کارهای مختلف به آیپد نسبت به شش سال پیش که این محصول معرفی شد، افزایشی چشم گیر پیدا کرده است. در دسامبر سال 2014 میلادی، شرکت ساکن کوپرتینو با IBM وارد همکاری شد تا اپلیکیشن های تازه ای را برای iOS و  با محوریت کسب و کار عرضه نماید. این شرکت حتی با کاسیو و SAP همکارایی هایش را آغاز کرد تا اطمینان یابد که حاصل کارش بهترین عملکرد را در این محیط های کاری از خود نشان می دهد.
 
اپل حتی وارد مذاکره با مایکروسافت شد تا موفقیت آیپد پرو را تضمین نماید. در جریان مراسم معرفی این تبلت، Kirk Koenigsbauer مدیر ارشد واحد آفیس مایکروسافت هم روی صحنه آمد تا از این مجموعه نرم افزاری برای آیپد پرو پرده برداری کند.
 
در ادامه ردموندی ها تغییرات و اصلاحات لازم را در مجموعه نرم افزاری یاد شده اعمال کردند تا آن را قدرتمندتر نمایند. جالب است بدانید که این مجموعه اداری حتی در جدیدترین تبلیغ تهیه شده برای آیپد نیز خودنمایی می کند.
 
اپل در واقع می خواهد همه را مجاب کند که آیپد پرو یک کامپیوتر واقعی است و می تواند کارهای واقعی انجام دهد و به همین خاطر سازمان ها و شرکت ها نیز برای رفع نیازهای پردازشی خود از آن استفاده می کنند.
 
اما موفقیت اخیر شرکت مورد بحث در حوزه کسب و کار برای آن امری تازه است. به طور معمول پردازش و محاسبات دسکتاپی حوزه ای است که تا پیش از این تحت تسلط مایکروسافت بوده است و از آن سو، استیو جابز مدیرعامل فقید اپل نیز همواره تلاش داشته محصولاتی بسازد که کاربران معمولی دوستشان دارند.
 
اضافه نماییم که شرکت ساکن کوپرتینو استدلال های خود را در مورد برتری اش در حوزه کسب و کار نسبت به تبلت های اندرویدی و ویندوزی دارد. برای نمونه گفته می شود که امنیت اندروید معمولا در سطح پایین ترین نسبت به iOS قرار دارد و ویندوز نیز فاقد اپلیکیشن های مبتنی بر تاچ است و در نتیجه در وضعیت موبایلی یک گام عقب تر از آن حرکت می کند.
 
حالا زیر پرچم تیم کوک، اپل تلاش می کند تا موازنه خوبی را میان آیپدهای فروخته شده به سازمان ها و مشتریان معمولی اش برقرار نماید و این محصول را به عنوان آینده رایانش موبایلی معرفی نماید.

​​