فناوری اطلاعات

ظرفیت انتقال بین استانی شاتل ۱۰۰ گیگ شد

منبع: تسنیم
رییس هیات مدیره یک شرکت اینترنتی گفت: ظرفیت انتقال بین استانی را در مجموع به ۱۰۰ گیگا بیت بر ثانیه رسانده‌ایم.
 
حسن شانه ساززاده با اشاره به راه‌اندازی رسمی فاز اول شبکه ملی اطلاعات در هفته دولت به فعالیت شرکت‌های اینترنتی در این زمینه اشاره کرد و گفت: در راستای شبکه ملی اطلاعات، شرکت ما 13 شبکه تحویل محتوا (CDN) در شهرهای اصلی کشور یعنی تهران، تبریز، شیراز، اصفهان، کرج، مشهد، رشت، آمل، ساری، کرج، بابل، قم و کرمان نصب و راه‌اندازی کرده است.
 
وی با اشاره به یکی از مشکلاتی که مانع راه‌اندازی سریع شبکه ملی اطلاعات در گذشته شده بود، گفت: از جمله مشکلاتی که در چند سال گذشته در بخش توسعه اینترنت با آن مواجه بوده‌ایم عدم دسترسی شهروندان به اینترنت پرسرعت در استان‌های دور افتاده کشور بود.
 
او افزود: اپراتورهای تلفن‌همراه نیز عمدتا ارائه سرویس‌های خود را متمرکز شهرهای اصلی کشور کرده بودند. همچنین شرکت‌های مخابراتی هم با وجود الزامات مصوبه‌های سازمان تنظیم مقررات حاضر به ارائه امکانات در شهرهای مختلف کشور به ارائه‌کنندگان سرویس اینترنت نبودند.
 
رییس هیات مدیره شاتل ابراز کرد: به همین دلیل شرکت ما در ماه‌های گذشته با 13 مخابرات استانی قرارداد مشارکت امضا کرده است. هم‌اکنون با این قراردادهای مشارکت شاتل توانسته در 200 شهر و 300 مرکز مخابراتی جدید سرویس اینترنت خود را در اختیار کاربران بگذارد.
 
شانه‌ساززاده افزود: در واقع نقاط حضورمان در شهرهای کشور ظرف یک سال گذشته بیش از 100 درصد افزایش یافته است. افزون بر این برای آنکه کاربران با بهترین کیفیت به شبکه ملی اطلاعات متصل باشند، ظرفیت انتقال بین استانی را در مجموع به 100 گیگا بیت بر ثانیه رسانده‌ایم.
 
به گفته این مدیر بخش خصوصی امکان Multi- Rating نیز در شبکه ملی اطلاعات فراهم شده است. قابلیتی که کاهش هزینه کاربران را به دنبال دارد و در واقع باعث تشویق استفاده کاربران از این شبکه می‌شود.

​​