فناوری اطلاعات

شرکتهای الکترونیک تسهیلات با بازپرداخت ۱۰درصد می گیرند

منبع: مهر
امکان دریافت تسهیلات با بازپرداخت کمتر از ۱۰ درصد برای شرکتهای حوزه صنایع الکترونیک که قصد حضور در پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس دبی را دارند، فراهم شد.
 
صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) وابسته به وزارت صنعت، از شرکت‌های حوزه صنایع الکترونیک جهت حضور در پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در نمایشگاه جیتکس (GITEX) ۲۰۱۶ امارات حمایت می‌کند.
 
علی وحدت رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل صحا در این باره گفت: در راستای سیاست‌های تشویقی صحا ویژه حضور در نمایشگاه‌های معتبر خارجی و ضرورت حضور حداکثری شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه ها و جشنواره‌های معتبر خارجی، صندوق حمایت از صنایع الکترونیک با هدف توسعه بازار و فراهم سازی زمینه های صادرات محصولات ایرانی از حضور شرکت‌ها در پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۶ حمایت می کند.
 
به گفته وی پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۶ به همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان نرم افزار برپا خواهد شد.
 
وحدت افزود: طبق توافقات به عمل آمده با اتاق بازرگانی ایران، شرکت‌های حوزه الکترونیک می توانند جهت حضور در پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در این نمایشگاه از تسهیلات ارزان قیمت صحا با نرخ زیر ۱۰ درصد بهره‌مند شوند.
 
مدیرعامل عامل صحا با اشاره به اهمیت حضور در نمایشگاه‌های خارجی در  جهت صادرات محصولات ‌خاطرنشان کرد: پیش از این هم هیات مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک، به منظور تشویق و ترغیب صادرات صنایع الکترونیک، مقررکرده بود که به مشتریان طرف قرارداد صندوق که دارای تسهیلات جاری هستند، چنانچه تا زمان تسویه قرارداد در نمایشگاه‌های معتبر خارجی شرکت کنند به ازای هر بار شرکت به اندازه یک درصد و حداکثر تا سقف ۳ درصد در کارمزد تسهیلات اعطایی تخفیف داده شود.
 
نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۶ به عنوان یکی از بزرگترین جشنواره‌های کامپیوتر و ICT در خاورمیانه ۲۵ تا ۲۹ مهرماه سال جاری در دبی برگزار می شود.

​​