تلفن همراه

با حضور وزیران ارتباطات ایران و فنلاند

رئیس هیئت‌مدیره شاتل با نوکیا تفاهم‌نامه همکاری برای توسعه TDD-LTE امضا کرد

shanesaz_2016-09-14-nokia.jpg

در مراسمی با حضور وزیران ارتباطات ایران و فنلاند و مدیرعامل نوکیا در فنلاند، رئیس هیئت مدیره شاتل به نمایندگی از کنسرسیوم دارندگان فرکانس 2600 مگاهرتز TDD-LTE، تفاهم‌نامه همکاری با شرکت نوکیا برای گسترش این تکنولوژی در ایران امضا کرد.
 
به گفته محمدحسن شانه‌ساززاده، رییس هیات مدیره شاتل، براساس این تفاهم‌نامه از دانش فنی و راهکارهای نوکیا برای ارائه سرویس TDD-LTE در کشور استفاده خواهد شد.
شرکت نوکیا با داشتن ۱۱۴ هزار نیرویی انسانی و ۲۷ میلیارد یورو درآمد سالانه یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های دارنده دانش فنی درزمینه شبکه موبایل است. 
 
حدود یک ماه پیش کنسرسیومی که سهام آن در اختیار شرکت‌های شاتل، های‌وب، پیشگامان کویر یزد و آسیا‌تک بود، توانست برنده مزایده دریافت فرکانس 2600 مگاهرتز TDD-LTE از سویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شود.
 
شرکت‌های دارنده مجوز ارتباطات ثابت(FCP) که قصد ورود به این بازار را دارند می‌توانند از امکانات شبکه این کنسرسیوم استفاده و سرویس‌های خود بر بستر TDD-LTE را ارایه کنند. با کمک فناوری TDD-LTE فارغ از بستر کابل مسی، شرکت‌های اینترنتی امکان ارایه سرویس‌های اینترنت وایرلس با سرعت بالا تا سقف ۱۵۰ مگابیت برثانیه را خواهند داشت.
 
براساس برنامه کنسرسیوم یاد شده ، خدمات بر بستر این شبکه جدید تا ۶ ماه آینده در شهرهای بزرگ کشور و به صورت عمومی در اختیار کاربران نهایی قرار خواهد گرفت.

​​