فناوری اطلاعات

تبادل تجربه برای استقرار دولت الکترونیک در دو کشورایران و سوئد

منبع: تماس نیوز
واعظی در دیدار با وزیر امور مدنی سوئد اظهار کرد: تکمیل دولت الکترونیک به عنوان یک نیاز اساسی در جهت پیشبرد توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور ایران است و امیدواریم بتوانیم در این راستا از تجارب شرکت های سوئدی استفاده کنیم.
 
محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که همراه هیاتی از مقامات و مدیران بخش خصوصی و دولتی که به سوئد سفر کرده است عصر امروز با شکرابی وزیر امور مدنی سوئد دیدار و گفت و گو کرد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دیدار گزارشی از پیشرفت های کشور در حوزه ICT و دستاورهای سال های اخیر و سرمایه گذاری های صورت گرفته در این حوزه را به اطلاع وزیر سوئدی رساند.
 
وی همچنین در این دیدار افزود: نیاز به افزایش خدمات بیشتر و توسعه زیرساخت های ارتباطی و شبکه اینترنت در ایران کماکان نیاز به همکاری مشترک با کشورهای دارای تکنولوژی های پیشرفته دارد.
 
واعظی در ادامه بیان کرد: تکمیل دولت الکترونیک به عنوان یک نیاز اساسی در جهت پیشبرد توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور ایران است و امیدواریم بتوانیم در این راستا از تجارب شرکت های سوئدی استفاده کنیم.
 
وزیر امور مدنی سوئد نیز در ادمه ضمن استقبال از توسعه مناسبات و ظرفیت های موجود بین دو کشور اظهار کرد: دولت الکترونیک به طور کامل در کلیه بخش های مالیاتی، آموزشی، بهداشت و درمان و کلیه فعالیت های مربوط به شهرداری ها به صورت برخط محقق یافته و خدمات آن به مردم ارائه می گردد.
 
وی افزود: این تجربه می تواند به سهولت در در اختیار ایران قرار بگیرد.
 
وزیر امور مدنی سوئد که مسئول ایجاد دولت الکترونیک در کشور خود است اعلام کرد: ما آمادگی داریم اگر در راستای استقرار کامل دولت الکترونیک در ایران نیاز به ارائه خدمات و دانش فنی باشد، آن را در اختیار شرکت های متقاضی ایرانی قرار دهیم.
 
وی ضمن استقبال از تلاش نهادهای ایرانی در ایجاد و استقرار دولت الکترونیک در ایران خاطرنشان کرد: هرگونه سرمایه گذاری، اصلاح روش و قوانین در زمینه دولت الکترونیک قطعا می تواند منافع سرشاری در کاهش هزینه های مختلف و روان سازی نظام اداری و اقتصادی کشور ها شود.
 
وی در پایان گفت: جامعه بین المللی باید خود را متعهد به ارائه و انتقال اینگونه خدمات به سایر جوامع بداند و سوئد نیز در این زمینه آمادگی لازم را برای همکاری با دیگر جوامع دارد.

​​