آیین‌نامه‌ها و فراخوان‌ها

بررسی جزییات فراخوان دوم برای مشارکت در توسعه محصولات و خدمات جویشگر بومی

منبع: تماس نیوز
نشست سی و نهم شورای راهبری جویشگر بومی با حضور اعضای این شورا در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران ) برگزار شد.
 
علیرضا یاری با گزارشی از نحوه ی تامین زیرساخت پردازشی در طرح جویشگر بومی و نتایج فراخوان مرکز داده جلسه را آغاز کرد و اعضای حاضر در این خصوص نظرات خود را بیان کردند.
 
بنا بر این گزارش، در راستای توسعه مرکز داده و تامین زیرساخت پردازشی، مهندس خسرو سلجوقی رئیس شورای راهبری تاکید کرد :‌ضمن حفظ زیرساخت فعلی، برای توسعه آن باید به خرید خدمات از بخش خصوصی اقدام کرد.
 
در ادامه جلسه، یاری، دبیر شورای راهبری در خصوص مرحله دوم فراخوان مشارکت در توسعه جویشگر بومی و همچنین اولویت‌های اصلی این مرحله  از فراخوان ارائه داد و همچنین در خصوص دو رویداد " کارآفرینی" و " چالش پژوهش و نوآوری باز"  توضیحاتی را عنوان  کرد.
 
 وی همچنین اظهار داشت:‌ مهمترین تغییر در این مرحله موضوع اجباری بودن ترکیب و ادغام شرکتها در قالب سکوهای خدمات است و مدل مشارکت طرح را شامل تامین زیر سخت، تحقیق و توسعه خدمت، توسعه کسب و کار، توسعه بازار و پشتیبانی خدمت عنوان  کرد.
 
در ادامه این موضوع روح ا.. رحمانی از اعضای شورای راهبری پیشنهاد داد که شرکتها برای مشارکت در طرح باید برنامه خروج ارائه کنند ۀ
 
 وی ادامه داد :‌در این برنامه شرکتها می‌گویند که تا چه زمانی از مشارکت طرح در توسعه خدمات خود بی نیاز شده و استقلال مالی پیدا خواهند کرد.
 
در پایان جلسه مهندس مهدی حسین پور از پژوهشگران پژوهشگاه در خصوص پروژه "جویشگر صوتی" توضیحاتی ارائه نمود و نقش صوت در جستجو و همچنین مراحل بررسی و تهیه مشخصه فنی مربوط به گام‌های متفاوت جویشگر صوتی را بیان کرد.
 
در روند برگزاری جلسه،اعضای حاضر در شورا درخصوص موارد مطرح شده به بحث وتبادل نظر پرداختند.
 
گفتنی است در سایت جویشگر بومی به آدرس"www.didras.ir " تمام اطلاعات مربوط به این طرح قابل دسترس برای علاقمندان  است.

​​