رگولاتوری

ممانعت شهرداری از نصب 8 آنتن BTS در تهران

منبع: فناوران
مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر تهران (وابسته به شهرداری تهران) با اعلام سیاست این شرکت مبنی بر جلوگیری از نصب دکل های مخابراتی اضافی در شهر از ممانعت نصب هشت دکل مخابراتی همجوار در تهران طی ماه گذشته خبر داد.
 
شرکت ارتباط مشترک شهر- سید علیرضا اردوبادی گفت: شهرداری تهران ضمن بررسی کارشناسی درخواست های نصب دکل های مخابراتی اپراتورها برای تجمیع آنتن های مخابراتی (sitesharing) و جلوگیری از نصب آنتن اضافی در شهر تلاش می کند.
 
وی با بیان اینکه این سیاست به منظور حفظ آراستگی بصری، افرایش ایمنی و اجرای استانداردهای نصب آنتن در پایتخت صورت می گیرد، افزود: در پاره ای از مواقع، درخواست نصب دکل مخابراتی در محل هایی است که دکل اپراتور دیگری در نزدیکی آن وجود داشته و ازاین رو تلاش می شود با تجمیع آنتن های مخابراتی از ازدیاد این آنتن ها در شهر جلوگیری شود.
 
مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر تهران با بیان اینکه شهر تهران ظرفیت محدودی برای نصب آنتن های مخابراتی دارد، گفت: شهرداری تهران با نصب آنتن در صورت رعایت ضوابط شهری و فنی مخالف نیست.
وی گفت: هم اکنون بیش از 8 هزار آنتن، دکل و سایت مخابراتی در تهران وجود دارد، گفت: افزایش بی رویه آنتن های مخابراتی قطعا زیان هایی برای شهر دارد و از این رو ساماندهی آنها به طور جدی از سوی شهرداری تهران دنبال می شود.
 
مخابرات در تهران 12800 کیلومتر فیبر کشید
مدیر مخابرات منطقه تهران با بیان اینکه از سال 92 تاکنون 1100 میلیارد تومان سرمایه گذاری در مخابرات این منطقه صورت گرفته است، گفت: تلاش داریم تا تهران را به پیشگام اجرای ره نگاشت تحول مخابرات تبدیل کنیم.
شرکت مخابرات- صیدی افزود: اکثر واگذاری ها در استان تهران به روز است و فقط 9 هزار مشترک مانده اند که آن ها هم به مرور صاحب خط تلفن خواهند شد.
 
مدیر منطقه تهران با بیان اینکه سامانه پاسخگویی را اصلاح و به نقطه خوبی رسانده ایم، گفت: در همه مراكز، پاسخگویی به صورت آنی و فوری است و در برنامه پشتیبانی سریع را تدوین كرده ایم.وی گفت :12 هزار و 800 کیلومتر فیبر نوری در تهران داریم كه آماده بهره برداری است.

​​