فناوری اطلاعات

تعرفه استفاده از اینترنت در کویت با فناوری نانو به نصف کاهش یافت

منبع: تماس نیوز
دولت کویت روز سه شنبه اعلام کرد با استفاده از فناوری های نوین نانو تعرفه استفاده از اینترنت در این کشور را به نصف کاهش داده است.
 
کویت با وجود جمعیت کم یکی از پرمصرف ترین کشورهای جهان در شبکه اینترنت به شمار می رود و بیش از 90 درصد از جمعیت بالای 15 سال این کشور به شبکه اینترنت و فضای مجازی دسترسی دارند.
 
شهروندان کویتی همچنین در رده نخست استفاده از شبکه توئیتر در منطقه قرار دارند.
 
دولت کویت نیز در همین راستا با امضای قراردادهای همکاری با شرکت های داخلی و خارجی جذب سرمایه و سرمایه گذاری گسترده ای را در این کشور آغاز کرده و شرکت اینترنت 'زین' سرشناس ترین شرکت خدمات ارتباطی در کویت هم اکنون سرویس دهی اینترنت و تلفن همراه را به کشورهای عراق اردن عربستان سعودی و در سطح جنوب خلیج فارس ارائه می کند.
 
دولت کویت همچنین با استفاده از فناوری نانو و استفاده از کابل های فیبر نوری، شبکه دسترسی خود به اینترنت پرسرعت را افزایش داده و تعرفه اینترنت در این کشور 40 درصد ارزان شده است.
 
در عرصه سرمایه گذاری خارجی نیز کویت از شرکت هایی با فناوری بالا بهره می برد و شرکت 'کوالیتی نت' با مشارکت در نمایشگاه اخیر 'ایران کانکت' در تهران، آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در صنعت ارتباطات کشورمان نیز اعلام کرده بود.
 
پیش از این شرکت وودافون انگلیس و سه شرکت مخابراتی خلیج فارس، برای پاسخگویی به افزایش تقاضا برای سرویس های باند پهن، کنسرسیومی چهارجانبه برای راه اندازی شبکه فیبر نوری به طول 1400 کیلومتر تشکیل داده بودند.
 
سامانه زمینی خاورمیانه –اروپا ظرفیت نهان شبکه فیبر نوری را فعال کرده و به عنوان بخشی از پروژه شبکه برق یکهزار و 400 کیلومتری به وسیله سازمان میان ارتباطی شورای همکاری خلیج فارس ساخته می شود، این شبکه، کویت را از طریق عربستان، بحرین و قطر به فجیره، (منطقه ای در شرق امارات واقع در دریای امان) متصل می کند.
 
این کنسرسیوم یک قرارداد اجاره 15 ساله برای فعال کردن و مدیریت شبکه فیبر را نیز امضا کرده است.

​​