باندپهن

وزیر ارتباطات تاکید کرد: دریافت 100هزار ریال در قبوض تلفن ثابت اگر خلاف مقررات باشد باید به مردم بازگردد

منبع: تماس نیوز
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دریافت 100هزار ریال در برخی قبوض تلفن ثابت اگر خلاف مقررات باشد لازم است به مردم بازگردد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  در پاسخ به  سوال خبرنگاران در خصوص  اخذ مبلغ 100 هزار ریال در برخی  قبوض تلفن ثابت، گفت:  این موضوع را سازمان تنظیم مقررات بررسی می کند و در صورتی که  برخلاف مقررات باشد حتما به مردم باز گردانده  می شود.
 
 وی با اشاره به قبض های مخابرات و دریافت هزینه‌های مربوط به دو سال گذشته بیان کرد: مخابرات اگر می خواست طلب خود را بگیرد باید از قبل اطلاع می‌داد، زیرا همه مردم از نظر مالی شبیه هم نیستند، به همین خاطر ما به آنها پیغام دادیم در رابطه با طلب‌های گذشته با مردم مدارا کنند.
 
واعظی افزود: اکنون حدود هشت میلیون تلفن ثابت در سراسر کشور وجود دارد که هیچ استفاده ای از آنها نمی شود، در حالی که شرکت مخابرات بارها و بارها اعلام کرده است که اگر مردم این نوع تلفن ها را نیاز ندارند به مخابرات برگشت دهند تا به دیگران واگذار شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پیش از این به دلیل دولتی بودن شرکت مخابرات این تلفن ها هزینه ای به همراه نداشت ، اما اکنون بررسی شده است هر خط تلفن ثابت چه مورد استفاده قرار بگیرد و چه نگیرد برای شرکت مخابرات ایران رقم قابل توجهی هزینه نگهداری دارد.
 
واعظی تصریح کرد:‌ تصمیم گرفته شد برای جبران این هزینه ها در شهرهای بزرگ معادل 14 هزار و 850 ریال و در روستاها معادل 9 هزار ریال به عنوان حق کارکرد از تلفن های بدون کارکرد گرفته شود، بنابراین کسانی که تلفن اضافه دارند و استفاده نمی کنند یا باید برگردانند و یا باید حداقل هزینه را بپردازند.

​​