تلفن همراه

جریمه ۴۸ میلیون دلاری اپراتور آمریکایی به علت دروغگویی به مشتریان

منبع: فارس
کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا روز چهارشنبه اپراتور تی –موبایل را به علت ارائه اطلاعات گمراه کننده به مشتریان در مورد محدودیت های خدمات دسترسی نامحدود به اینترنت 48 میلیون دلار جریمه کرد.
 
تی –موبایل به درستی مشترکان خود را از ویژگی های طرح دسترسی نامحدود به اینترنت مطلع نکرده است. اگر چه در قالب این طرح کاربران آزادانه قادر به بارگذاری محتوای چندرسانه ای بوده اند، اما در صورت مصرف بیش از حد اینترنت و گذشتن آن از سقف تعیین شده و اعلام نشده توسط تی –موبایل پهنای باند کاربران محدود می شد.
 
تی –موبایل در تبلیغات خود برای این خدمات مدعی می شد با استفاده از آن کاربران به خدمات بهتر و سریع تری دسترسی خواهند داشت و به این نکته اشاره نمی کرد که در صورت بالارفتن حجم ترافیک مصرف شده محدودیت هایی برای پهنای باند کاربران اعمال می شود.
 
اقدام تی –موبایل بر خلاف قانون شفافیت اینترنت آزاد است که در سال 2010 به تصویب کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا رسید. بر این اساس ارائه دهندگان خدمات اینترنت باید اطلاعات دقیق و کافی در مورد خدمات اینترنت ارائه شده به مشتریان به آنها ارائه دهند. از جمله این اطلاعات می توان به محدودیت های اعمال شده بر سرعت اینترنت، احتمال قطع یا کاهش سرعت و محدودیت های دیگر اشاره کرد.
 
از 48 میلیون دلار جریمه اعمال شده، 35.5 میلیون نفر به مشتریان تی –موبایل پرداخت می شود و 7.5 میلیون دلار هم سهم کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکاست. 5 میلیون دلار هم در قالب تجهیزات و خدمات فناوری به مدارس آمریکایی اعطا می شود.

​​