فناوری اطلاعات

واعظی خبر داد: تسریع در راه اندازی شبکه علمی با کاهش تعرفه اینترنت دانشگاهها

منبع: مهر
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کاهش قابل توجه تعرفه اینترنت دانشگاه ها به منظور تسریع در راه اندازی شبکه علمی کشور خبر داد.
 
محمود واعظی با تاکید بر ضرورت راه اندازی سریع تر شبکه علمی کشور به عنوان یکی از زیر پروژه های مهم شبکه ملی اطلاعات، ادامه داد: با توجه به اهمیت تولید محتوا در شبکه ملی اطلاعات توسط مراکز دانشگاهی، با درخواست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و روسای دانشگاه ها مبنی بر کاهش تعرفه اینترنت برای مراکز دانشگاهی موافقت شد.
 
وی با اشاره به اینکه این اقدام در راستای ایجاد انگیزه در دانشگاه ها جهت اتصال به این شبکه، اتخاذ شده است، افزود: بر این اساس ارائه سرویس اینترنت از طریق شبکه علمی با تخفیف قابل توجهی به دانشگاه ها ارائه خواهد شد.
 
واعظی مسئول اجرای این پروژه را سازمان پژوهش های صنعتی ایران عنوان و خاطر نشان کرد: مسئول اجرای این پروژه سازمان پژوهش های صنعتی ایران به نمایندگی از وزارت علوم است و دانشگاه ها می توانند با برقراری ارتباط با این سازمان، مراحل اتصال خود به شبکه علمی را تسریع کنند.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با تقدیر از هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت به واسطه تصویب تخفیف مذکور و سازمان فناوری اطلاعات ایران برای پیگیری اجرای شبکه علمی، ابراز امیداوری کرد که شاهد بهره برداری قابل قبول از شبکه علمی کشور در فاز دوم شبکه ملی اطلاعات باشیم.

​​