فناوری اطلاعات

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران تاکید کرد: لزوم تکیه بر محصولات و دانش بومی در حوزه امنیت فاوا

منبع: تماس نیوز
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت :در کنار بهره گیری از تجربیات جهانی در حوزه امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات، می بایست از محصولات و دانش داخلی در این بخش استفاده شود.
 
نصرا... جهانگرد در نشست نقش مرکز ماهر در پایداری سرویس ها که همزمان با آغاز هفته پدافند غیرعامل برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر، بسیاری از مباحث کلی کشور پیوستگی و تکیه به ابزار های ICTپیدا کرده است.
 
وی افزود: یکی از مباحث کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه ملی، سرشماری نفوس و مسکن امسال بود که با مشارکت گسترده همه اقشار کشور، موجب رقم خوردن دستاوردهای بسیاری در این حوزه شد.
 
وی خاطرنشان کرد: در کنار نتایج بسیار مثبتی نظیر بهینه شدن هزینه ها، کیفیت، سرعت و دقت در انجام امور به دنبال بهره گیری از ICT ، می بایست، پایداری خدمات توام با دقت و کنترل  خطرهای احتمالی موجود در این مسیر، مورد توجه قرار گیرد.
 
معاون وزیر ارتباطات، توانمندی ، پایداری، قابلیت انعطاف شبکه را بخشی از دفاع دانست و تصریح کرد: باید رویه ها به گونه ای پیش بینی شود که امکان جلوگیری از صدمه و یا قابلیت ترمیم هر نوع صدمه احتمالی را در کوتاه ترین زمان ممکن داشته باشیم.
 
این گزارش حاکی است در این نشست، بیک پور، رییس مرکز حراست نیز ، فضای سایبری را فضای تعاملات نامحدود دانست و گفت: نیازمند اتحاد راهبردی بیش از پیش میان مرکز ماهر و سایر دستگاه هستیم تا بتوانیم رصد، پایش و تشخیص تهدیدهای موجود در این فضا را به موقع اجرایی کنیم.
 
همچنین در این نشست گزارشی از سوی  تسلیمی، سرپرست مرکز ماهر در خصوص آخرین اقدام ها و دستاوردهای این مرکز ارایه شد و از وزارت کشور، وزارت امورخارجه، مرکز آمار، بانک مرکزی، سازمان بهره وری، شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان صدا و سیما به دلیل داشتم بیشترین همکاری با مرکز ماهر در جهت حفظ امنیت در فضای سایبر، تقدیر به عمل آمد.

​​