باندپهن

وعده تجهیز مخابرات به مدرن ترین شبکه مخابراتی دنیا

منبع: فناوران
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: با تحول لایه دسترسی و ارایه دسترسی های مبتنی بر فیبر نوری، شرکت مخابرات ایران به مدرن ترین شبکه مخابراتی و به روز دنیا تجهیز خواهد شد.
 
رسول سراییان که در نخستین کارگاه راهبردی و آموزشی توسعه فناوری فیبر نوری افزود: یکی از مهم ترین عوامل و مزیت های رقابتی شرکت ها، به روز بودن و همگام شدن با تغییر تکنولوژی است و این امر به خصوص در شرکت هایی که در حوزه فناوری به عنوان «لبه تکنولوژی» فعالیت می کنند، پررنگ تر است.
 
وی گفت: در سند چشم انداز، مخابرات به عنوان یک شرکت پیشروی دیجیتال با ارایه سرویس های یکپارچه، مطلوب و سفارشی شده براساس نیاز مشتری مطرح است. شرکت مخابرات ایران برای تحقق این امر نیاز به زیرساخت، بخش دسترسی و لایه انتقال دارد.
سراییان افزود: برای تحقق چشم انداز، لایه دسترسی به نحوی باید بهینه سازی شود که هر گونه پهنای باندی را بتوان به مشتری رساند.
وی گفت: نسل پنجم حوزه دسترسی ثابت، همان فیبر نوری و برقراری ارتباط از طریق فیبر است که تا حد زیادی در کشور از آن غافل شده ایم.
 
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: هدف از تمام این توسعه ها، افزایش سرعت دسترسی مردم به اینترنت چه در حوزه ثابت و چه در حوزه سیار است. به عبارت دیگر می توان گفت دنیا به سمت ارتباطات سیار و ارتباطات سیار نیز خود به سمت ارتباطات ثابت حرکت می کند.
سراییان افزود: به منظور تحقق سرعت ۱ گیگابیت بر ثانیه تا سال ۲۰۲۰، شبکه فیبرنوری همانند تارهای عصبی باید در تمام مراکز شهری و مناطق پرجمعیت نفوذ کند.
 
وی با بیان اینکه در بخش زیر ساخت شبکه و لایه انتقال فعالیت های مناسبی صورت گرفته است، گفت: با تحول لایه دسترسی و ارایه دسترسی مبتنی بر فیبرنوری، شرکت مخابرات ایران به مدرن ترین و روزآمدترین شبکه مخابراتی دنیا مجهز خواهد شد.
براساس این گزارش هفته گذشته کارگاه راهبردی و آموزشی توسعه فناوری فیبر نوری، با حضور سراییان مدیرعامل شرکت و اعضای هیات مدیره، معاونان، مدیران ستادی و منطقه ای کشور برگزار شد. 

​​