تلفن همراه

ارائه دهنده خدمات ارتباطات ثابت خبر داد: آغاز ارائه خدمات شبکه توزیع محتوا در پنج استان

منبع: فارس
ارائه دهنده خدمات ارتباطات ثابت از آغاز ارائه خدمات شبکه توزیع محتوا (CDN) در پنج استان با همکاری شرکت های بین المللی خبر داد و گفت: توسعه CDN ها باعث بهبود سرعت و کیفیت سایت های ایرانی برای کاربران خارجی شده است.
 
فریدون قاسم زاده اظهار داشت: با اعطای مجوز  FCP (اپراتور ارتباطات ثابت) در سال ٩٤ امکان ارائه خدمات در حوزه اینترنت بدون محدودیت در تکنولوژی در سطح کشور فراهم شده است.
 
این ارائه دهنده خدمات ارتباطات ثابت از آغاز ارائه خدمات شبکه توزیع محتوا (CDN) در پنج استان با همکاری شرکت های بین المللی خبر داد و گفت: حضور خدمات  CDN را در 178 نقطه جهان شامل 44 کشور در 117 شهر توسعه داده ایم که باعث بهبود سرعت و کیفیت سایت های ایرانی برای کاربران خارجی شده و به این دلیل مورد استقبال سایت های پربازدید داخلی و سایت های خبری قرار گرفته است. 
 
مدیرعامل افرانت گفت: ارائه خدمات شبکه توزیع محتوا (CDN) به موازات توسعه ظرفیت شبکه به منظور ارائه سرویس اینترنت با سرعت بالاتر در کشور در دستور کار است.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به توسعه زیرساخت هایICT در کشور و شرایط مناسب ایجاد شده در فضای مجازی، جریان های درآمدی جدید به ویژه در حوزه خدمات دیتاسنتری مدنظر فرار دارد.
 
قاسم زاده افزود: همچنین در مجمع عمومی فوق العاده این شرکت افزایش سرمایه ١٥٠درصدی از ٢٠٠میلیارد به ٥٠٠ میلیارد ریال برای توسعه سریع فعالیت ها طبق پروانه FCP از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران باتفاق آرا تصویب شد.
 
به گفته وی، درآمد حاصل از پهنای باند در سال ٩٤ با رشد ٨٢ درصدی نسبت به سال قبل به حدود ٤٣١ میلیارد ریال رسید که بخش بزرگ آن ناشی از توسعه خدمات الکترونیکی و محتوا در کشور و افزایش مصرف اینترنت موبایل بوده است.

​​