فناوری اطلاعات

تعداد دیتاسنترهای کدام شهر ایران بیشتر است؟

منبع: شرکت مخابرات ایران
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فعالیت بسیار خوب مراجع و شخصیت ها برای تولید محتوای فاخر در فضای مجازی، تعداد دیتاسنترها موجود در شهر قم را بعد از تهران بیشتر از همه شهرهای کشور اعلام کرد.
 
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه همایش هم اندیشی صمیمانه جوانان با دولت درباره تولید محتوای فاخر در فضای مجازی گفت: خوشبختانه نهضت تولید محتوا راه افتاده است و در چند سفری اخیری که به قم رفتم، قابل توجه است که تعداد دیتاسنترهایی که در این شهر مشغول به فعالیت است به غیر از تهران که مستثنی است در هیچ شهر و استان ایران وجود ندارد. اینکه حضرت آیت الله جوادی آملی تمام نوشته ها، کتاب ها و سخنرانی هایش به صورت آنلاین در دسترس است تا در همه جای ایران و دنیا از آن استفاده کنند، این یک تولید محتواست.
 
وی با اشاره به فعالیت بسیاری از مراجع و شخصیت ها از فضای مجازی برای تولید محتوا، افزود: در پایگاه تخصصی نور دیدم که بسیاری از نوشته های قرآنی و کتب دینی همه در سرور آنها جمع آوری شده و وجود دارد و لذا فکر می کنم در این زمینه کار بسیار خوب می شود و ما هم تا الان هرگونه حمایتی که لازم بوده با اولویت از آنها کرده ایم.
 
واعظی همچنین در مورد شایعه بازگشت دفاتر پیشخوان به دولت تصریح کرد: این صحبت را برای نخستین بار است که می شنوم و دولت به هیچ وجه نمی خواهد که این دفاتر دولتی شوند و می خواهد که خصوصی بمانند.
 
وی با اشاره به اعطای دو پروانه پست به بخش خصوصی خاطر نشان کرد: شنیده ام که همین دفاتر به دنبال هستند که یکی از این پروانه ها را بگیرند و لذا به هیچوجه بحث دولتی کردن دفاتر پیشخوان مطرح نیست و دفاتر سرجای خود هستند.

​​