فناوری اطلاعات

دبیر شورای عالی فضای مجازی: فعالیت کسب و کارهای نوپا در مرکز ملی فضای مجازی بررسی می شود

دبیر شورای عالی فضای مجازی از بررسی فعالیت کسب وکارهای نوپای اینترنتی و آنلاین در مرکز ملی فضای مجازی خبر داد و گفت: درصورت نیاز به قانونگذاری برای این کسب وکارها، اقدامات موثر صورت می گیرد.
ابوالحسن فیروزآبادی در گفتگو با مهر، با اشاره به نقش پررنگ فضای مجازی در زندگی امروز، تاکید کرد: هم اکنون استفاده از ابزارهای ارتباطی باعث تسهیل زندگی مردم شده است و در این میان بنگاهها و اصناف فضای مجازی نیز می توانند از این فرصت برای ارائه خدمات استفاده کنند.
 
وی با بیان اینکه به دلیل بحث تازه ای که کسب و کارها و صنوف فضای مجازی رقم زده اند، بعضا شاهد تقابل فعالیت این کسب و کارها با بنگاه های سنتی هستیم، خاطرنشان کرد: این موضوع در مرکز ملی فضای مجازی در حال بررسی و بحث و تبادل نظر است.
 
دبیر شورای عالی فضای مجازی بررسی فعالیت کسب و کارهای نوپای اینترنتی و آنلاین در مرکز ملی فضای مجازی را با هدف تسهیل گری در فعالیت استارتاپهای فضای مجازی عنوان کرد و گفت: چنانچه این کسب و کارها نیازمند قانونگذاری باشند، اقدامات موثر صورت خواهد گرفت.
 
فیروزآبادی ادامه داد: هم اکنون شاهد هستیم که در حوزه های مختلف مانند حوزه حمل و نقل و مشابه آن، صنوفی در فضای مجازی شکل می گیرد که برخی تصور می کنند تهدیدی برای کسب و کارهای سنتی است. براین اساس در حال کار کارشناسی در مرکز ملی فضای مجازی هستیم تا چنانچه فعالیت این کسب وکارهای نوپا نیاز به قانون داشته باشد، مجلس قانونگذاری کند و اگر نیاز به هماهنگی باشد، مرکز ملی فضای مجازی وارد شود.
 
رئیس مرکز ملی فضای مجازی همچنین از حمایت از استارتاپ های حوزه شبکه های اجتماعی خبر داد و اضافه کرد: قصد داریم با راه اندازی یک شتاب دهنده در نزدیکی پایتخت، از استارتاپهای این بخش حمایت کنیم.
 
دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید براینکه موضوع توسعه تکنولوژیهای ارتباطی و فناوری باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: طرح راه اندازی یک شتاب دهنده و شهر شبکه های اجتماعی در حد طرح مطالعاتی است و در صورتی که فاز مطالعه آن انجام شود آن را در دستور کار بررسی و تصویب شورای عالی فضای مجازی قرار می دهیم.

​​