فناوری اطلاعات

اولین مرکز شتاب‌دهی کسب‌و‌کار فناوری‌اطلاعات افتتاح شد

منبع: تماس نیوز
اولین مرکز شتاب‌دهی کسب‌و‌کار فناوری‌اطلاعات با عنوان «همراه‌وس» با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گشایش یافت.
 
شتاب‌دهنده اکسل با هدف قدرت و شتاب بخشیدن به توسعه‌‏دهندگان کسب‌و‌کارهای نوپا در حوزه فناوری‌اطلاعات و ارتباطات (ICT) با تخصیص منابع مالی، مربی‌گری و پشتیبانی تیم‌های کارآفرین با تامین امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب راه‌اندازی شده است.
 
اکسل با فراخوان‌های خود و برگزاری رویداد رقابتی میان تیم‌های داوطلب و با اعتبارسنجی کسب‌و‌کارهای پیشنهادی، تیم‌های برگزیده را برای ورود به فرایند شتاب‌دهی، انتخاب می‏ کند.
 
این شتاب‌د‌هنده به عنوان اولین مرکز شتابدهی «همراه‌وس» با همکاری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در ساختمان غدیر این شهرک واقع در خیابان ۲۲ بهمن اصفهان با حضور نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات گشایش یافت.
 
شتاب‌دهنده اکسل، با سرمایه‌گذاری مستقیم یک شرکت دانش‌بنیان، با مأموریت جذب تیم‌های جوان توسعه‌دهنده فناوری و محصولات نرم‌افزاری و اپلیکیشن‌ با تمرکز بر حوزه گردشگری شامل محتوا و خدمات گردشگری، اینترنت اشیاء (IoT) و همچنین بازی‌ها و اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و دیگر محصولات با قابلیت خلق ارزش بر بستر تلفن همراه فعالیت خواهد کرد.
 
این مرکز با ایجاد فضای کاری مطابق با استانداردهای روز دنیا و ایجاد شبکه مربی‌گری از کارآفرینان موفق ملی با هدف سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای حوزه فناوری‌اطلاعات و ارتباطات، آماده جذب و حمایت از تیم‌ها و شرکت‌های استارت‌آپی است و در حال حاضر ظرفیت پذیرش ۱۰ تیم را دارد.

​​