فناوری اطلاعات

رییس سازمان فناوری اطلاعات خبر داد: اجرای طرح صیانت کودک و نوجوان با حمایت وزارت ICT

منبع: ایسنا
طرح صیانت کودک و نوجوان با حمایت وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش به صورت پایلوت در برخی مدارس و به زودی برای تمام مدارس کشور اجرا خواهد شد.
 
نصراله جهانگرد در مراسم بهره برداری از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات گفت: در حال حاضر در کشور با رشد ۷۰ درصدی محتوای خدمات ویدیویی در کشور مواجه هستیم و توسعه این خدمات نیز از اهداف شبکه ملی اطلاعات است.
 
وی با اشاره به گزارشی که در هفته دولت نیز ارایه شده بود، گفت: مقرر بود شبکه ملی اطلاعات در ۳ مرحله انجام شود. فاز اول شبکه هفته دولت رونمایی شد و امروز نیز مرحله دوم شبکه یعنی فاز رشد افتتاح می شود.
 
رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه خدمات فاز دوم در چهار مرحله برای جامعه فراهم شده، افزود: اهداف مهم فاز دوم از دید کاربران شامل افزایش پوشش دسترسی پهن‌باند، افزایش محتوا و خدمات دیجیتال جدید، افزایش کیفیت خدمات و مقرون به صرفه بودن دسترسی به محتوا و خدمات داخلی میشود.
 
وی با اشاره به ابلاغ سند الزامات افزود: با انجام پروژه هایی در زمینه زیر ساخت ظرفیت ترافیک کل کشور به ١٠ هزار گیگابیت بر ثانیه برسد که به طور متوسط همه کاربران به سرعت ٢ مگابیت بر ثانیه دسترسی دارند که البته در LTE این سرعت تا ٢٠ مگابیت بر ثانیه نیز قابل افزایش است.

​​