باندپهن

تعداد تلفن های ثابت نصب شده از 35 میلیون شماره گذشت

منبع: شرکت مخابرات ایران
تعداد شماره تلفن های ثابت نصب شده در کشور تا پایان مهرماه امسال به 35 میلیون و 139 هزار و 554 شماره رسید.
 
شماره تلفن های ثابت شهری منصوبه کشور تا پایان مهرماه امسال بیست و هشت میلیون و 914 هزار و 637 شماره بوده است.
 
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تازه ترین گزارش خود مجموع شماره تلفن های ثابت منصوبه روستایی کشور را تا پایان مهرماه امسال 6 میلیون و 224 هزار و 917 شماره اعلام کرد.
بر اساس گزارش مذکور مجموع شماره تلفن های ثابت دایری کشورتا پایان مهرماه امسال سی میلیون و 454 هزار و 301 شماره بوده که از این تعداد 25 میلیون و 417 هزارو 567 شماره آن دایری شهری است.
 
تعداد شماره تلفن های دایری روستایی نیز تا پایان مهرماه امسال پنج میلیون و 36 هزار و 734 شماره اعلام شده است.
بر اساس گزارش های رسمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت تدبیر و امید، ضریب نفوذ تلفن ثابت تا پایان مهرماه امسال 38.21 درصد اعلام شده است.
 
اعلام این ضریب نفوذ درحالی است که گزارش قبلی وزارتخانه مذکور با نام «وضعیت شاخص های ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایران»، میزان ضریب نفوذ تا پایان شهریورماه امسال 38.42 درصد اعلام شده بود.
براساس این گزارش، 48 هزار و 33 روستا تا پایان مهرماه امسال دارای تلفن خانگی و 54 هزار و 286 روستا دارای ارتباط هستند.
 
تعداد تلفن های ثابت همگانی تا پایان مهرماه امسال 124 هزار و 57 دستگاه بوده است.
گزارش دفتر بررسی های فنی اقتصادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات که خرداد ماه امسال منتشر شد تعداد تلفن های ثابت دایری در کشور تا پایان سال ۹۴ راحدود ۳۰ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۱۵۷ شماره اعلام کرده است.
 
پیشتر شرکت مخابرات اعلام کرده است: تا پایان شهریورماه امسال 30 میلیون و 452 هزار و 71 شماره را از مجموع 37 میلیون و 17 هزار و 47 شماره مصوب دایر کرد و توانست ضریب نفوذ خود را به نسبت جمعیت کشور به 38.22 درصد افزایش دهد و شماره‌های دایری شهری را به 25 میلیون و 408 هزار و 899 و شماره دایری روستایی را به پنج میلیون و 43 هزار و 172 برساند.
 
پیشتر مدیرعامل شرکت مخابرات ایران به تلاش های صورت گرفته برای تسریع در واگذاری تلفن ثابت اشاره کرد و گفت: فناوری های جدید به خدمت گرفته می شود تا روند واگذاری تلفن ثابت سرعت گیرد.
رسول سراییان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: استفاده ازفیبرنوری برای واگذاری تلفن ثابت در دستور کار قرار گرفته است تا علاوه بر تسریع فرآیند واگذاری، بتوان خدمات جدید دیگری هم بر این بستر به مشترکان ارایه کرد.
 
وی به تعهد شرکت مخابرات ایران به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران(رگولاتوری) مبنی بر واگذاری تلفن ثابت در اسرع وقت اشاره کرد و گفت: همه تلاش ها در جهت آن است که هر جا متقاضی تلفن ثابت بود فرآیند واگذاری با حداکثر سرعت صورت گیرد.

​​