رگولاتوری

دانشکده پست و مخابرات ایران عضو مستقل اتحادیه جهانی مخابرات شد

منبع: ایرنا
رییس دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات اعلام کرد این دانشکده به طور مستقل به عضویت اتحادیه جهانی مخابرات (آی.تی.یو-ITU) درآمد.
 
«وحید یزدانیان» گفت: از پارسال همزمان با آغاز دوباره فعالیت دانشکده، سطح همکاری ها با اتحادیه جهانی مخابرات افزایش یافت و چندین دوره آموزشی با همکاری این اتحادیه جهانی در ایران برگزار شد.
 
وی اضافه کرد: پس از برگزاری دوره های آموزشی در گام نخست، از یک سال پیش هماهنگی و رایزنی هایی برای عضویت مستقل در اتحادیه جهانی مخابرات دنبال شد که با حمایت وزارت و رایزنی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با دبیر کل این اتحادیه به نتیجه رسید.
 
یزدانیان از طراحی نقشه راه برای دستیابی به جایگاه بالاتر در بخش آموزش اتحادیه جهانی مخابرات بویژه فعال سازی مرکز نخبگان آسیا و اقیانوسیه در موضوع های دارای مزیت محوری مانند مدیریت طیف خبر داد.
افزون بر کشورها و شرکت های بزرگ، برخی مرکزهای علمی می توانند به عضویت اتحادیه جهانی مخابرات پذیرفته می شوند که به آن عضویت آکادمیک می گویند و در ایران دانشگاه علم و صنعت و دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات این راه را پیموده اند.
 
یزدانیان گفت: به رسمیت شناخته شدن عضویت دانشکده به عنوان عضو مستقل که در سایت اتحادیه جهانی مخابرات نیز درج شده، نه فقط افتخار بزرگی برای کشور و جامعه علمی بویژه وزارت ارتباطات است بلکه این دانشکده را همتراز دانشگاه های بزرگ دنیا که در اتحادیه جهانی مخابرات عضوند، قرار می دهد.
چندی پیش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صدور مجوز برای برگزاری دومین کارگاه آموزشی بین المللی اتحادیه جهانی مخابرات در تهران را نشانه بازگشت اعتماد سلب شده این اتحادیه به ایران و مرکزیت یافتن کشور ما در فعالیت های اینترنتی مرتبط با اتحادیه دانست.
 
«محمود واعظی» گفت: ارتباطات ایران با اتحادیه جهانی مخابرات در 10 سال گذشته قطع شده بود و این اجازه را به دانشکده پست و مخابرات نمی دادند که کارگاه آموزشی منطقه ای برگزار کند.
نخستین دوره آموزشی با همکاری اتحادیه جهانی مخابرات شانزدهم تا بیستم مردادماه امسال با موضوع «توسعه نقشه راه پهن باند بیسیم» به میزبانی دانشکده پست و مخابرات برگزار شد که در این دوره 19 شرکت کننده خارجی و 41 شرکت کننده داخلی حضور داشتند.

​​