فناوری اطلاعات

برگزاری دوره آموزشی گذار به IPV6 برای شرکت‎های اینترنتی

منبع: فناوران
گروه اپراتورهای شبکه خاورمیانه (MENOG) دوره آموزشی تربیت مدرس گذار به IPV6 برای سرویس‎دهند‎گان اینترنت را برای نخستین بار برای فارسی زبانان در ایران و با حمایت و میزبانی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران برگزار می کند.
 
این دوره آموزشی قرار است به مدت 40 ساعت از روز شنبه هفتم تا چهارشنبه یازدهم اسفندماه جاری در محل سازمان نظام صنفی رایانه‏‎ای تهران و به منظور آموزش مدرسان حوزه شبکه با آخرین فنون گذار به IPv6 در سرویس دهنده های اینترنت برگزار شود.
 
محمدرضا کریمی بدرآبادی، مسوول کمیسیون اینترنت و انتقال داده های سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران گفت: مدرسان حاضر در این دوره ها که بر اساس یک آزمون آنلاین تخصصی و ارسال پیشینه سوابق برگزیده شده اند، با مباحث  آموزش گذار به (IPv6 Ipv6 road show ) توسط مدرسان رسمی رایپ ان سی سی (Ripe NCC)   آشنا خواهند شد.
 
کریمی ادامه داد: مرکز هماهنگی های شبکه رایپ یا RIPE NCC تشکلی است که وظیفه اصلی آن، توزیع منابع عددی اینترنت در منطقه اروپا، خاورمیانه و شمال آفریقا است.
 
به گفته مسوول کمیسیون اینترنت و انتقال داده های سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، اعضای RIPE NCC را اشخاص حقیقی یا حقوقی از کشورهای منطقه اروپا و شمال آفریقا تشکیل می دهند که با پرداخت حق عضویت به این نهاد به عنوان توزیع کننده محلی منابع عددی آن کشور شناخته می شود. RIPE NCC در ایران حدود 330 عضو دارد.

​​