اینترنت و شبکه

درخواست دولت پاکستان از فیسبوک برای پیدا کردن افراد مظنون

دولت پاکستان از دو شبکه اجتماعی فیسبوک و توئیتر خواست در جریان شناسایی پاکستانی‌های مظنون که به مقدسات این کشور توهین کرده‌اند و تحت پیگرد قانونی قرار دارند، کمک کند و موقعیت آنها را شناسایی کند.

 

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) بر اسس قوانین رسمی پاکستان در زمینه توهین به مقدسات، هر فردی که در این کشور به دین اسلام یا حضرت محمد (ص) اهانت کند می‌تواند مجازاتی از قبل حبس یا اعدام را به دنبال داشته باشد.

«چودری نصیر علی خان» وزیر کشور پاکستان از دو شرکت اجتماعی فیسبوک و توئیتر درخواست کرد تا برای پیدا کردن پاکستانی‌های مظنون به آنها کک کند. او توضیح داد ممکن است افراد مظنون داخل خاک پاکستان یا خارج از این کشور باشند و به تازگی مطالبی را در راستای اهانت به دین مقدس اسلام به انتشار رسانده‌اند.

او گفت دولت پاکستان تا کنون 11 مظنون را در جریان پرونده اهانت به دین اسلام شناسایی کرده است و دنبال افرادی می‌گردد که در خارج از مرزهای این کشور به چنین فعالیتی ادامه می‌دهند.

شرکت فسیبوک در این خصوص توضیح داد درخواست دولت پاکستان را با دقت بررسی می‌کند و با توجه به حفظ حقوق و حریم شخصی کاربران همکاری‌های لازم را با این کشور انجام می‌دهد.

در بیانیه فیسبوک اعلام شد: «ما تنها در شرایطی دست به افشای اطلاعات می‌زنیم که بر اساس قوانین موجود و قابل اجرا بتوانیم با دولت‌ها همکاری کنیم. یک معاهده همکاری حقوقی یا سایر درخواست‌های رسمی می‌تواند برای اجرای خواسته‌های بین‌المللی به دست ما برسد و ما می‌بایست این درخواست‌ها را با بررسی دقیق پاسخ دهیم».


​​