فناوری

سرمایه‌گذاری 22 میلیارد دلاری چین برای توسعه صنعت تراشه

چین تصمیم دارد بودجه بیشتری را به صنعت محصولات نیمه‌هادی اختصاص دهد و از این طریق بتواند بازار جهانی را در دست بگیرد. شرکت Tsinghua Unigroup هم‌اکنون وظیفه ساخت زیرساخت صنعت تراشه‌سازی چین را برعهده گرفته است و بر اساس آخرین اخبار منتشر شده در رسانه‌های محلی گفته شد این شرکت سرمایه‌گذاری 150 میلیارد یوآنی معادل 22 میلیارد دلار را از دولت چین دریافت می‌کند.

 

به گزارش گروه ترجمه آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این پول از جانب «بانک توسعه چین» و یکی از مراکز ملی این کشور در عرصه سرمایه‌گذاری پرداخت می‌شود و دو گروه مذکور با همکاری یکدیگر زیر نظر دولت چین صنعت تراشه سازی این کشور را توسعه می‌دهند.

مرکز Tsinghua Unigroup هنوز به درستی اعلام نکرده است که سرمایه‌گذاری مذکور را چگونه خرج می‌کند و با این وجود پیش‌بینی شده است که از این پول برای حضور رقابتی‌تر چین در بازار جهانی استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است این شرکت پیش‌ از این 30 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده بود تا در شهر نانجینگ چین کارخانه تولید تراشه تاسیس کند و در این مرکز به صورت ویژه بر محصولاتی چون تراشه‌های حافظه‌ای NAND و DRAM تمرکز داشته باشد.

این شرکت همچنین تصمیم دارد چند مرکز آمریکایی از جمله Micron Technology و Western Digital را خریداری کند تا از این طریق بتواند دامنه سرمایه‌گذاری‌های خود را گسترش دهد.


​​