فناوری اطلاعات

آزاد معروفی: پیشبرد ICT در تهران بدون حضور نماینده فاوا در شورای شهر امکان پذیر نیست

منبع: سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران
حضور کارشناسان و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ترکیب شورای شهر تهران، تنها راهکار پیگیری و حل مشکلات شرکت های خصوصیICT در مسائل شهری است.
 
آزاد معروفی، عضو هیات مدیره و مسئول کمیسیون شبکه سازمان با اعلام این خبر گفت: ورود مدیران متخصص مسائل  ICT و مدیریت شهری  به شورای شهر تهران، قطعا تاثیر فراوانی  بر پیشبرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه هوشمند شهر تهران دارد.
 
معروفی با تاکید براینکه حضور نماینده ICT از سوی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در شورای شهر می تواند راهگشا باشد، ادامه داد: حضور نماینده سازمان در شورای شهر تهران فارغ از هرگونه جناح بندی سیاسی باعث می شود  بسیاری از مشکلات و مسائل مربوط به فناوری اطلاعات و کسب و کارهای این حوزه تحت بررسی های کارشناسی قرار بگیرد و مصوبات اجرایی لازم درمورد آن صادر شود.
 
مسئول کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه  ای تهران با اشاره به مشکلات شرکت های فعال در حوزه شبکه گفت: در حال حاضر طرح جامع نظام مهندسی فناوری اطلاعات و تاکید بر حضور و نظارت مهندسان شبکه در پروژه های عمران شهری ،همچنان منتظر تصمیم گیری در مرجعی همچون شورای شهر تهران است.
 
به گفته معروفی، تمامی مصوبات مربوط به اشاعه نظام مهندسی شبکه در امور تاسیسات تجاری، اداری و مسکونی باید از کانال مصوبات شورای شهر تهران بگذرد که متاسفانه این مهم به دلیل نبود تخصص و توجه لازم، هرگز در دستور کار شورا قرار نگرفته است.
 
او در این رابطه ادامه داد: مسلما حضور نماینده سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به عنوان نماینده مطلع و متخصص حوزه فاوا در شورای شهر تهران می تواند ضمن تشریح اهمیت فاوا در مدیریت شهری، بسترساز تحقق موضوعاتی همچون شهر هوشمند و توسعه کاربرد اینترنت اشیا در شهر تهران باشد.
 
 امسال برای نخستین بار سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به دلیل ضرورت حضور نماینده ای از صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات درشورای شهر تهران و به منظور پیگیری مسائل و مشکلات  بخش خصوصی ، از حضور این نماینده در شورای شهر تهران حمایت کرده و از تمامی اعضای محترم  نیز دعوت می کند تا ضمن پیوستن به کمپین حمایت از نماینده فناوری اطلاعات و ارتباطات در شورای شهر تهران (ICT1396@)  مسائل، انتظارات ، مشکلات و پیشنهادات خود در ارتباط با حوزه فاوا و شورای شهر تهران را به آدرس info@tehrannsr.org اعلام کنند.

​​