رگولاتوری

لزوم تولید محصولات حوزه ICT با محوریت صادرات

منبع: شرکت مخابرات ایران
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صادرات به عنوان یک موضوع جدی در کنار تولید اشاره کرد و گفت: اگر محصولی با نیت صادرات تولید شود در عین حالی که صادر می شود، بازار خوبی را نیز در داخل به دست می آورد.  
محمود واعظی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در محل این وزارتخانه برگزار شد با اشاره به شعار امسال در حوزه تولید و اشتغال، افزود: تمام مدیران وزارت ارتباطات باید بحث تولید و اشتغال را به صورت جدی و با اعتقاد کامل در سال جاری دنبال کنند.
وی بر اولویت اشتغال در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد و افزود:‌ فارغ التحصیلان رشته های حوزه IT حدود 16 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ها هستند که رقم بالایی است و باید کاری در این حوزه انجام شود که برای کل جامعه تاثیر گذار باشد.
 
وزیر ارتباطات به اهمیت حوزه تولید اشاره کرد و گفت:‌ تولید در وزارت صنعت و یا کشاورزی معنی متفاوتی با تولید در وزارت ارتباطات دارد، در این حوزه به جای ایجاد اشتغالی که فقط جنبه ظاهری دارد و خیلی در GDP کشور نقش ندارد، باید به دنبال ایجاد اشتغالی که به محصول تبدیل شود ، باشیم که این محصول می تواند نرم افزاری و یا تولید محتوا باشد.
 
دکتر واعظی افزود: در این حوزه هم باید طوری سرمایه گذاری شود که زمانی که عنوان می شود اشتغال، در کنار آن تولید نیز مطرح شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صادرات به عنوان یک موضوع جدی در این حوزه اشاره کرد و گفت: اگر محصول با نیت صادرات تولید شود در عین حال که صادر می شود، بازار خوبی را در داخل به دست می آورد.
 
وی تصریح کرد: زمانی که محصولی از کشور خارج می شود، هم کیفیت آن محصول افزایش یافته و هم درآمد ارزی به دست می آید و در کنارآن شیوه ثروت آفرینی را نیز فرا می گیریم که  باعث بزرگ شدن تجارت هم می شود.
 
دکتر واعظی به برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 96 اشاره کرد و افزود: این جلسات فقط با موضوع  شعار امسال در حوزه اشتغال و تولید برگزار می شود؛ اما تمام برنامه های این وزارتخانه فقط چند پروژه اقتصاد مقاومتی نیست و باید تمام برنامه های مصوب شده برای سال 96 و باقی مانده سال 95 با رویکرد توسعه ای پیگیری شده و اجرا شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه درباره کاهش قیمت تعرفه ها نیز خاطرنشان کرد: کاهش قیمت تعرفه ها باید به صورتی باشد که برای مردم قابل درک بوده و بتوانند از تمام خدمات در این حوزه با تعرفه کمتر استفاده کنند.

​​