تلفن همراه

برنامه AT&T برای ارائه ۵G در برخی مناطق شهرها تا پایان سال ۲۰۱۷

منبع: نشریه الکترونیک ترند
اپراتور مخابراتی AT&T خبر از ارائه سرویس اینترنت از طریق فناوری ۵G در برخی مناطق شهر آستین در ایالت تگزاس داده است.
 
AT&T اعلام کرده است همچنین قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی، فناوری ۵G را در بیست مترو در مناطق پرجمعیت و پرتردد شهری ارائه دهد. به گفته مسئولان این اپراتور، آن‌ها قصد دارند همزمان با نهایی‌سازی استانداردهای ۵G به سمت بسترسازی برای این فناوری حرکت کنند.
این شرکت اعلام کرده است که در گام بعدی، برنامه‌های خود را در تابستان امسال در شهر Indianapolis اجرا خواهد کرد.
 
و برنامه‌های جدید خود را نیز به زودی اعلام خواهند کرد. متروهای آتلانتا، بوستون، شیکاگو، لوس آنجلس، نشویل و سان فرانسیسکو جزو برنامه‌های آتی این اپراتور هستند.
 
پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال ۲۰۱۷ علاوه بر دستگاه S8، گوشی‌های دیگری نیز قابلیت استفاده از خدمات ۵G را داشته باشند.
 
چه انتظاراتی می‌توان از نسل جدید اینترنت داشت؟ به نظر بهتر است نام آن را “نسل پنجم مصنوعی” بگذاریم زیرا سرعت اینترنت نسل پنج واقعی در سطح گیگابایت است اما شرکت AT&T اعلام کرده که کاربران نباید از این تکنولوژی انتظار سرعت دانلود بیش از ۴۰۰ مگابایت بر ثانیه را داشته باشند و به همین دلیل است که آن را “نسل پنجم تکاملی” (۵G Evolution) نامگذاری کرده‌اند و فعلا با نسل پنجم استاندارد تفاوت‌های آشکاری دارد. اما همین مقدار هم برای اینترنت سیم‌کارت بسیار هیجان انگیز به‌نظر می‌رسد.
 
اگرچه سال گذشته این اپراتور با همکاری اریکسون و اینتل اولین آزمایش واقعی شبکه تلفن همراه مبتنی بر فناوری نسل پنجم موبایل (۵G) برای استفاده مشتریان تجاری در آمریکا را آغاز کرده بود.
 
این خدمات نیز در شهر آستین مرکز ایالت تگزاس ارائه داده شد، آزمایشی که تحت فرکانس ۳۰Ghz به سرعت ۱۴Gbps دست یافته بود.

​​