باندپهن

افتتاح فاز نخست توسعه فیبرنوری منطقه آزاد اروند با حضور وزیر ارتباطات و سراییان

منبع: شرکت مخابرات ایران
فاز نخست توسعه فیبرنوری منطقه آزاد اروند با حضور واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سراییان، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و استاندار خوزستان و جمعی از مقامات کشوری و لشگری امروز افتتاح شد.
 
سراییان، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران  در این مراسم، بر هوشمند سازی شهر آبادان و خرمشهر تاکید کرد و افزود: با توسعه ای که در حوزه شبکه فیبرنوری منطقه انجام و در آینده گسترش پیدا خواهد کرد، این دو شهر می تواند به طور کامل به شهر هوشمند تبدیل شود.
 
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، به خدمات ارتباطی پیشرفته در این دو منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: به طور یقین، امروز خدماتی که در حوزه ارتباطات در شهرهای آبادان و خرمشهر همه اپراتورها ارایه می کنند، جزو خدمات ارتباطی پیشرفته محسوب می شود.
 
سراییان، اتصال فییرنوری به منازل را در صدر پروژه های ارتباطات پیشرفته دنیا دانست و افزود: امروزه با افتخار اعلام می کنیم؛ بستر فراهم شده در کشور، جزو پیشرفته ترین و مدرنترین زیرساخت ارتباطی دنیاست.
 
وی همچنین، به مزایای استفاده ا بستر فیبرنوری اشاره کرد و گفت: امیدواریم با انجام آن، کسب و کارهای جدید و رفاه و آرامش برای مردم عزیز رقم بخورد.
 
سراییان در پایان از واعظی و معاونین وی، و استاندار خوزستان و مسوولین منطقه آزاد اروند به خاطر حمایت و توجه به این فناوری تشکر و قدردانی کرد.
 
بر اساس این گزارش ، در پایان این مراسم، 4 تفاهم نامه سه جانبه به طور جداگانه بین مخابرات منطقه خوزستان از یک سو و پالایشگاه آبادان، منطقه آزاد اروند، موسسه آموزشی آفتاب جنوب، دانشگاه شهید چمران، اداره کل آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر خوزستان ا سوی دیگر به امضا رسید.
 
گفتنی ست، در حاشیه این مراسم، دکتر سراییان به همراه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان وی و مقامات استانی از تعدادی از پروژه های انجام شده توسعه فیبرنوری در منطقه صنعتی خرمشهر، مرکز تجاری کادوس آبادان و مرکز مخابرات امام(ره) بازدید و با حضور در منزل پدر یکی از شهدا با اهدای لوح از ایشان قدردانی کردند.

​​