تلفن همراه

اپل ویژگی نقشه داخلی و مسدودسازی اعلانیه را به iOS 11 افزود

منبع: زومیت
اپل در مراسم WWDC 2017 از سیستم عامل iOS 11 که دارای ویژگی نقشه‌ی داخلی و مسدودسازی اعلانیه است، رونمایی کرد.
 
شرکت اپل با ایجاد تغییرات و بهبود بخشی در نرم‌افزار نقشه‌ی اختصاصی خود، قصد دارد تا از رانندگی‌های نابه‌هنجار جلوگیری کند. اپل امروز در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی از ویژگی جدیدی تحت عنوان «مزاحمت ایجاد نکردن هنگام رانندگی» یا Do Not Distrub While driving به عنوان بخشی از سیستم عامل iOS 11 رونمایی به عمل آورد. قابلیت یاد شده هنگام رانندگی کاربر از به نمایش درآمدن اعلانیه حتی در صورت استفاده از اتصال بلوتوث جلوگیری می‌کند. در این حالت صفحه‌ی گوشی اپل تا زمانی که خودروی کاربر متوقف نشود، روشن نخواهد شد.
 
به علاوه، نرم‌افزار iMessage به طور خودکار اقدام به ارسال یک پیام متنی مبنی‌بر این‌که مشترک مورد نظر در حال رانندگی است، خواهد کرد. البته در صورت تمایل می‌توانید افراد خاصی را مشخص کنید که پیام آن‌ها هنگام رانندگی مسدود نشود.
 
نقشه داخلی ios 11
 
علاوه‌بر ویژگی یاد شده، اپل در مراسم WWDC17 امروز از اضافه شدن ویژگی نقشه‌ی داخلی به نرم‌افزار Maps خبر داد. قابلیت یاد شده در ابتدا برای تفرجگاه‌ها و فرودگاه‌های سراسر دنیا در دسترس خواهد بود که در ابتدای مرحله‌ی انتشار این قابلیت، در شهرهای نیویورک، توکیو، شیکاگو و هنگ‌کنگ قابل دسترس خواهد بود. در تفرجگاه‌ها، می‌توانید فهرست راهنمایی از فروشگا‌ه‌های موجود را مشاهده کرده و داخل آن‌ها به گشت و گذار بپردازید. فرودگاه‌ها هم مشابه با مراکز خرید بوده و با استفاده از قابلیت یاد شده می‌توانید ترمینال‌های مختلف را بیابید. در حال حاضر در حدود ۳۰ فرودگاه از قابلیت نقشه‌ی داخلی اپل بهره می برند.
 
نظرتان در این باره چیست؟

​​