فناوری اطلاعات

مک بوک و مک بوک پروهای بروز شده اپل در WWDC 2017 رونمایی شدند

منبع: زومیت
اپل در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگانش از نسل جدید مک‌بوک و مک‌بوک پروهای خود رونمایی کرد که به بیان بهتر بروزرسانی آخرین محصولات این کمپانی است.
مک بوک و مک بوک پروهای بروز شده اپل در WWDC 2017 رونمایی شدند
همان‌طور که انتظار می‌رفت اپل در جریان برگزاری WWDC 2017 از بروزرسانی مک‌بوک و مک‌بوک پرو رونمایی کرد. اپل آخرین نسل از مک‌بوک و مک‌بوک پروهای خود را با سخت‌افزار جدیدی همراه کرده است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به استفاده از پردازنده‌های کبی لیک اینتل، حافظه‌ SSD سریع‌تر و کارت گرافیک قوی‌تر در نسخه‌ی ۱۵ اینچی مک‌بوک پرو اشاره کرد.
اپل در سال ۲۰۱۷ دست به تغییرات کلی در مک‌بوک‌های خود نزده و تنها مشخصات فنی و ماژول‌های سخت‌افزاری را بروز کرده است. مک‌بوک ۱۲ اینچی اپل با حافظه‌ی SSD سریع‌تری همراه شده است. همچنین باید به مشخصات قوی‌تر مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی بدون تاچ‌بار اپل نیز اشاره کرد که با سخت‌افزار جدید همراه شده و قیمت ارزان‌ترین نسخه‌ی آن ۱۲۹۹ دلار است. مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی اپل نیز بصورت استاندارد به همراه یک کارت گرافیک جدا راهی بازار خواهد شد.
در مورد مشخصات سخت‌افزاری نیز باید به این نکته اشاره کرد که مک‌بوک ۱۲ اینچی اپل با پردازنده‌ی ۱.۳ گیگاهرتزی Core i7 اپل همراه می‌شود. مک بوک پرو ۱۳ اینچی با پردازنده‌ی Core i7 که فرکانس ۳.۵ گیگاهرتزی همراه شده و مک بوک پروی ۱۵ اینچی نیز با پردازنده Core i7 با فرکانس ۳.۱ گیگاهرتزی همراه شده است.
مک‌بوک‌های اپل تغییر ظاهری چندانی ندارند و تمام مشخصات ظاهری از جمله‌ درگاه‌ها با نسخه‌های پیشین یکسان است. برخلاف گمانه‌‌ها، مک‌بوک ایر اپل نیز بروزرسانی شده، هرچند این بروزرسانی بسیار محدود است. مک‌بوک ایر جدید اپل از وجود پردازنده‌ی قوی‌تری با فرکانس ۱.۸ گیگاهرتزی بهره می‌برد که البته هنوز جزئیاتی از آن ارائه نشده است. پنل نمایشی مورد استفاده، همان پنل سابق با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۹۰۰ پیکسل است و طراحی آن نیز بدون تغییر باقی مانده است. اپل حتی USB نوع C را نیز به این لپ‌تاپ اضافه نکرده است.
 
 

​​