تلفن همراه

آیپد پرو 10.5 اینچی اپل معرفی شد؛ حاشیه باریک نمایشگر و تراشه A10X Fusion

منبع: زومیت
اپل در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگانش از نسل جدید آیپد پرو با نمایشگر ۱۰.۵ اینچی رونمایی کرد.
 
آیپد پرو 10.5 اینچی اپل معرفی شد؛ حاشیه باریک نمایشگر و تراشه A10X Fusion
 
اپل در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگانش یا WWDC 2017 که از ساعاتی پیش آغاز شده است، از نسل جدید تبلت خود با نام آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی رونمایی کرد.
 
آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی اپل علاوه بر اینکه از نمایشگر بزرگ‌تری بهره می‌برد، حاشیه‌ی باریک‌تری نیز دارد. حاشیه‌ی این تبلت ۴۰ درصد باریک‌تر شده و از این‌رو نمایشگر تعبیه‌شده قادر است یک کیبورد با سایز کامل را نمایش دهد. اپل در این تبلت از پردازنده‌ی A10X Fusion استفاده کرده است که از وجود ۶ هسته‌ی پردازشی در کنار ۱۲ هسته‌ی گرافیکی بهره می‌برد.
 
آیپد پرو 2017 / ipad pro 2017
 
آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی جدید اپل به‌واسطه‌ی بهره‌گیری از نمایشگر True Tone و همچنین فناوری ProMorion، بیش از ۵۰ درصد روشن‌تر از تبلت‌های پیشین این کمپانی است؛ حال آنکه نرخ بروزرسانی نمایشگر این تبلت نیز ۱۲۰ هرتز است. افزایش نرخ بروزرسانی به این معنی است که نمایش محتوا روان‌تر می‌شود و همچنین استفاده از اپل پنسل تجربه‌ی بهتری به کاربران القا می‌کند. البته این تمام ماجرا نیست؛ چراکه تعیین نرخ بروزرسانی نمایشگر متغیر و پویا است و می‌توان آن را روی ۲۴، ۴۸ و ۱۲۰ هرتز تنظیم کرد. این قابلیت عمر باتری را افزایش می‌دهد و از این‌رو کاربر می‌تواند برحسب نیاز خود آن را تعیین کند. باید اضافه کنیم که آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی اپل از ویدیوهای HDR نیز پشتیبانی می‌کند. تأخیر نمایشگر آیپد جدید اپل در واکنش به لمس توسط اپل پنسل به ۲۰ میلی‌ثانیه کاهش پیدا کرده است.
 
آیپد پرو 2017 / ipad pro 2017
 
تراشه‌ی A10X Fusion از نظر قدرت پردازش گرافیکی و پردازشی ۴۰ درصد سریع‌تر از نسل پیشین این تراشه است. سنسور مورد استفاده در دوربین سلفی و دوربین اصلی آیپدپرو ۱۰.۵ اینچی مشابه سنسورهایی است که در آیفون ۷ مورد استفاده قرار گرفته است.
اپل مدعی است که نرخ بروزرسانی نمایشگر این تبلت که ۱۲۰ هرتز است که باعث می‌شود عملکرد آن همچون رایانه‌های رومیزی باشد. آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی وای‌فای اپل با حافظه‌ی داخلی ۳۲ گیگابایتی، برچسب قیمت ۳۲۹ دلاری و نسخه‌ی ال‌تی‌ای، برچسب قیمت ۵۴۹ دلاری خواهد داشت. ضمنا اپل در نظر دارد قاب‌های جدیدی نیز برای تبلت‌های خود رونمایی کند.
 
 
 
 
 
 
اپل همچنین نسخه‌ی به‌روز شده‌ای را از آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی رونمایی کرد. تنها تغییر و بروزرسانی انجام‌شده در نسخه‌ی جدید آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی اپل، استفاده از پردازنده‌ی A10X Fusion است.

​​