تلفن همراه

مدیر فروش ایرانسل:ترابردپذیری چندان موفق نبوده است

مدیرکل فروش اپراتور دوم موبایل گفت: در حال حاضر تعویض مودم‌های وایمکس با مودم‌های اینترنت نسل ثابت ۴.۵ برای اشتراک‌های فعال امکانپذیر است که با اولویت واگذاری این طرح برای اشتراک‌های وایمکس سلب امتیاز شده نیز اجرا می‌شود.
 
باقر صمدی مدیرکل فروش اپراتور دوم در نشست پرسش و پاسخ مراسم معرفی تعرفه‌های جدید سیم کارت اعتباری و اینترنت نسل 4.5 ثابت اپراتور دوم موبایل در پاسخ به سؤال فارس درباره سطح قیمت مکالمه سیم‌کارت‌های دائمی برای جلوگیری از دمپینگ اظهار داشت: طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کف تعرفه در سیم‌کارت‌های دائمی برای پیشگیری از دمپینگ یک چهاردهم سقف تعرفه (999ریال به ازای هر دقیقه) است که در قیمت جدید مکالمه سیم‌کارت‌ دائمی ایرانسل (333 ریال به ازای هر دقیقه) این کف رعایت شده است.
 
محمود طلایی معاون فروش و توزیع اپراتور دوم در پاسخ به سؤال دیگر فارس درباره اینکه در طرح تعویض مودم وایمکس با مودم TDLTE ایرانسل خریداری یک بسته اینترنت 15گیگ با مهلت زمانی 3 ماهه به قیمت 50 هزار تومان الزامی است که برخی مشترکان اعلام می‌کنند به دلیل کامل نبودن پوشش این سرویس امکان استفاده از ترافیک بسته در مهلت مقرر فراهم نیست، گفت: در طرح تعویض مودم وایمکس با TDLTE کارشناسان ایرانسل به محل مشتری مراجعه می‌کنند و اگر پوشش کامل بود نسبت به تعویض مودم اقدام می‌شود. بنابراین 15گیگ از متوسط میزان استفاده در 3 ماه بیشتر است که اگر در موارد نادری برای استفاده از این حجم در موعد مقرر مشکلی وجود داشته باشد پول برگشت داده می‌شود و مشتری می‌تواند از همان مودم وایمکس استفاده کند.
 
همچنین صمدی در پاسخ به سؤالی درباره یک طرفه شدن سیم کارت‌های دائمی ایرانسل حتی با 10 هزار تومان بدهی گفت: مشترک می‌تواند حتی تا مبلغ 100 هزار تومان صحبت کند، به شرط اینکه در 28 مهلت قبض صورت حساب خود را بپردازد و در صورت نپرداختن ارتباط او قطع می‌شود.
 
صمدی درباره تأثیر کاهش تعرفه مکالمه سیم‌کارت‌های دائمی بر فعالیت اپراتورهای مجازی موبایل گفت: با بیان صادقانه هدف ما از کاهش تعرفه سیم‌کارت‌های دائمی ورود بیشتر این سیم‌کارت‌ها به بازار بوده است و تأثیر بر فعالیت‌های اپراتورهای مجازی مدنظر ما نبوده است.
 
وی افزود: علاوه بر این معقتدیم اپراتور مجازی باید بخش‌هایی را پوشش دهد که اپراتور نمی‌تواند ورود کند یا بازار از دست رفته یا اپراتور حضور ندارد، یا حضور ضعیف دارد و اپراتور مجازی می‌تواند با ورود به این بازار موفق باشد.
 
صمدی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره میزان رضایت ایرانسل از نتیجه ترابرد پذیری (تغییر اپراتور موبایل با حفظ شماره) گفت: صرف‌نظر از اینکه ایرانسل رضایت داشته یا خیر هدف‌مان این بود که جابه‌جایی مشترکان تسهیل شود. 
 
وی گفت: به نظر می‌رسد اصل پروژه نسبت به کشورهای دیگر مانند ترکیه خیلی موفق نبوده و دلایلی از جمله همکاری اپراتورها، پروسه‌های اعمال شود که شاید می‌توانست سهل‌تر باشد بر میزان موفقیت ترابرد پذیری تأثیرگذار بوده است.
 
صمدی همچنین یادآور شد: همچنان که در سرویس وایمکس سرویس‌های نامحدود وجود داشت برای TDLTE نیز این سرویس‌ها را خواهیم داشت.
 
وی افزود: در حال حاضر استفاده از طرح تعویض مودم‌های وایمکس با مودم‌های TDLTE برای مشترکانی وایمکسی که سرویس‌شان سلب امتیاز شده قابل استفاده نیست، اما به زودی این امکان برای آنها با اولویت واگذاری فراهم می‌شود. 
 
صمدی همچنین با اشاره به قطعی سراسری اینترنت اپراتور دوم در هفته‌های اخیر گفت: در نتیجه این اختلال در یک زمان محدود عده‌ای محدودیت مشترکان نمی‌توانستند از سرویس استفاده کنند که ایرانسل از این بابت عذرخواهی می‌کند اما هر سیستم فنی ممکن است در زمانی دچار اختلال شود و این امر اجتناب‌ ناپذیر است.

​​