رسانه‌های اجتماعی

کاربران توییتر خواستار مسدود شدن حساب کاربری دونالد ترامپ شدند

منبع: دیجیاتو
همان طور که می دانید دونالد ترامپ رئیس جمهور جنجالی آمریکا، حضور پررنگی در توییتر داشته و پست های او هر از گاهی موجب واکنش کاربران در این شبکه اجتماعی می شود.
 
ترامپ در یکی از پست های اخیر به نوعی کره شمالی را تهدید به حمله نظامی کرده است
حال یکی از پیام های جدید ترامپ در توییتر، که در آن به نوعی کره شمالی را تهدید به حمله نظامی کرده است، موجی از انتقادات را به دنبال داشته و حتی برخی از کاربران نیز خواستار مسدود شدن حساب کاربری وی شده اند. ترامپ در پست خود نوشته: «در صورت عملکرد نابخردانه کره شمالی، راه حل های نظامی کاملاً آماده استفاده خواهند بود. امیدوارم کیم جونگ اون مسیر دیگری را انتخاب کند.»
 
بر اساس نظرات کاربرانی که به پست مورد بحث واکنش نشان داده اند، دونالد ترامپ با تهدید کره شمالی، عملاً جان میلیون ها نفر انسان را تهدید کرده و این امر برخلاف قوانین توییتر است. از طرف دیگر اما برخی معتقدند که از لحاظ حقوقی، سخنان ترامپ صرفاً هشدار آمیز بوده و نمی توان آن را یک تهدید مستقیم تلقی کرد.
 
البته هنوز معلوم نیست که آیا توییتر واکنشی نسبت به درخواست کاربران نشان خواهد داد یا خیر؛ چرا که مدیران این شبکه اجتماعی از اظهار نظر درباه مسئله خودداری کرده و آن را مغایر با قوانین محافظت از حریم خصوصی در توییتر می دانند.
 
به هر حال باید منتظر بود و دید که این بار ماجرای ترامپ و توییتر به کجا ختم می شود اما با توجه به شرایط موجود، بعید است شبکه اجتماعی مذکور حساب کاربری رئیس جمهور آمریکا را مسدود کند.

​​