تلفن همراه

راه‌اندازی 1116 سایت نسل 3 و 4 ایرانسل در خراسان رضوی تا پایان سال

منبع: ایسنا
معاون شرکت ایرانسل از راه اندازی و نصب 1116 سایت نسل 3 و 4 در استان خراسان رضوی تا پایان سال خبر داد.
 
0d5878d6-de92-4f36-a4dd-1197c7da0456.jpg
محمدرضا منصوری عصر امروز در آیین افتتاح پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در استانداری اظهار کرد: تعداد مشترکین فعال ایرانسل در استان 4.3 میلیون نفر بوده و تعداد سایت های پهن باند روشن 1986 سایت است. برنامه ما این است که تا پایان سال 1116 سایت دیگر نسل 3 و 4 در استان نصب و راه اندازی شود.
 
وی با بیان اینکه سایت های نسل 4 استان در 46 شهر استان مستقر است، عنوان کرد: همچنین قرار است 13 شهر تحت پوشش نسل 4.5 برود. کل سرمایه گذاری در استان در این حوزه 1353 میلیارد تومان بوده که 343 میلیارد تومان دیگر نیز در دست اجراست. همچنین میزان مصرف ماهانه دیتا در شبکه استان 6000 ترابایت است که برنامه داریم 95 درصد سایت های 2 جی خود را به 3 جی تجهیز کنیم.
 
معاون شرکت ایرانسل تاکید کرد: درد مشترک ما با همراه اول در این استان، مشکلات توسعه سایت ها در شهر مشهد است که در این خصوص کمک استانداری لازم است. این مساله با توجه به افزایش میزان ترافیک مصرفی این شهر خیلی ضروری است. 
 
منصوری با اشاره به پروژه های افتتاح شده امروز در استان و میزان سرمیاه گذاری آن گفت: میزان سرمایه گذاری های این پروژه های افتتاح شده امروز 127 میلیارد تومان است که 480 نود نسل 4 را شامل می شود. عملیات راه اندازی این نودها از ابتدای امسال آغاز شده و بنا داریم سایت های دیگری نیز به این مجموعه اضافه کنیم. 
 
در ادامه حمید بنایی، نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: در حال حاضر دولت بهانه ای ندارد چون رای اعتماد خوبی به وزرا داده شده و امیدواریم در جهت اشتغال و توسعه گام بردارد. استان ما در حوزه نقاط کور و در زمینه ارتباطات عقب است. مشکلات گناباد و بجستان در این حوزه همچنان باقی است و باید به آن توجه شود.
 
وی با بیان اینکه در مشهد نیز مشکلات زیادی وجود داشته و نقاط کور بسیاری وجود دارد، اضافه کرد: ما آماده کمک هستیم. استان نیز در این حوزه کمک های زیادی کرده است. انتظار ما این است که مشکلاتی در حوزه گناباد و بجستان به مسئولان منتقل شده برطرف شود. در حال حاضر برخی روستاهای ما تلفن ثابت نداشته که بعدا اعلام شد هر کسی می تواند برای داشتن اشتراک 300 هزار تومان بپردازند. این رقم برای روستایی که آب ندارد، خیلی زیاد است.
 
بنایی گفت: همچنین شبکه های تلفن همراه و ADSL در روستاهای ما مشکل دارد. بیمارستان مرکز گناباد نیز روزانه 10 هزار مراجعه کننده دارد ولی نقاط کور در آن زیاد است. با این حال در این مناطق مشکلی برای اعطای زمین برای ایجاد سایت وجود ندارد.

​​