فناوری اطلاعات

ارائه خدمات اینترنت یک گیگابیتی (LTE-B) در چین

منبع: نشریه الکترونیک ترند
اپراتور مخابراتی China Unicom و شرکت اریکسون خبر از راه‌اندازی تجاری خدمات گیگابیتی LTE-B داده‌اند. به در تاریخ ۲۳ آگوست مسافران قطار پرسرعت جزیره هاینان، شاهد نمونه‌ای از کاربرد این خدمات در واقعیت مجازی بودند، این دو شرکت همزمان اعلام کردند که LTE Broadcast را برای اولین بار در چین اجرا کرده‌اند.
 
با آغاز ارائه خدمات ازطریق شبکه LTE-B، کاربران این اپراتور دولتی، امکان می‌یابند از مزایای سرویس‌های پهن باند فوق سریع استفاده کرده و به خدمات چند رسانه ای و تفریحی با سرعت بالا دسترسی داشته باشند.
اپراتور مخابراتی چاینا یونیکام ، دومین اپراتور موبایل در جهان از نظر تعداد مشتریان است.
 
 
LTE-B
 
کریس هیوتون، نماینده شرکت اریکسون گفته است که با ارائه این خدمات، کاربران می‌توانند در تجربه‌های ویدیویی نوینی تجربه کرده و همزمان بتوانند با سرعت بالا نیز حرکت کنند.
 
در ادامه صحبت‌های او آمده است که شرکت اریکسون به‌تازگی به China Unicom کمک کرده است تا شبکه‌ LTE 1Gbps در شهرهای گوانگ‌دونگ، هاینان، شاندانگ و پکن ایجاد کنند؛ همزمان، آزمایش‌هایی برای ایجاد شبکه‌های گیگابیتی در استان‌های سیچوآن، هوبی، شانکسی، جیلین و جیانگسو در حال انجام هستند.
 
 
 
تا پیش از راه‌اندازی شبکه Gigabit LTE، دسترسی مسافران به سرویس‌های پهن باند پرسرعت در هنگام حرکت قطارها ممکن نبود اما با به‌روزرسانی انجام گرفته استفاده از خدمات نسل چهارم مخابراتی در حین حرکت با سرعت بالا امکان‌پذیر گردیده است. راه‌اندازی این شبکه از طریق ترکیب منحصربه فرد سه استاندارد (eMBMS, HEVC و MPEG DASH) صورت گرفته است، این امکان اپراتورها را قادر می‌سازد تا به طور موثری خدمات چندرسانه‌ای را بر بستر LTE ارائه کنند.
 
LTE-Brodcast mass media contentCopy
 
بیشینه سرعت این شبکه‌ها به ۹۷۹ مگابیت در ثانیه (۹۷۹Mbps) می‌رسد؛ با چنین سرعتی، زمانِ ۱۳ ثانیه ای، برای دانلود فیلمی با وضوح کیفی ۱۰۸۰P کافی خواهد بود.

​​