رگولاتوری

اصلاح ساختار سطح كیفی سازمان را ارتقاء می دهد

با اصلاح ساختار  در شركت ارتباطات زیرساخت  شاهد ارتقای سطح كیفی سازمان خواهیم بود.
 
فرهاد معارفی سرپرست شركت ارتباطات زیرساخت كه در مراسم معارفه فتاحی عضو هیأت مدیره و جمعی از مدیران این شركت سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: هر تغییری با هدف بهبود است و امیدواریم با تغییراتی كه در سطوح مدیریتی شركت انجام می شود بتوانیم به این هدف نزدیكتر شویم.
 
وی گفت: دانش،تخصص و وفاداری همكاران، این دلگرمی، تضمین و پشتوانه ذهنی را برای همه ما ایجاد كرده است كه تغییر ساختار با كمترین چالش انجام می شود.
 
سرپرست شركت ارتباطات زیرساخت تصریح كرد : بر اساس ماده 28 برنامه ششم توسعه ، نظام اداری باید اصلاح شود و در این راستا تمام دستگاه های اجرایی موظفند ساختار سازمانی خود را متحول كنند.
 
وی افزود: بر اساس برنامه زمان بندی تعیین شده باید  تا پایان شهریور سال 96 ساختار پیشنهادی خود را به مجمع عمومی صاحبان سهام شركت ارایه می كردیم  ، بر همین اساس شركت ارتباطات زیرساخت  ،مطالعه برای  تغییر ساختار خود  را  از یك سال پیش آغاز كرده و بعد از جمع بندی تمام نقطه نظرها در هفته گذشته  این ساختار در هیأت مدیره بررسی و تصویب شد.
 
سرپرست شركت ارتباطات زیرساخت  خاطر نشان كرد: در ساختار جدید سعی شده به افزایش مهارت های فردی توجه شودو از این رو مدیریت منابع انسانی شركت باید در انتصابات و نقل و انتقالات آتی به این امر توجه ویژه ای كند.
 
وی افزود: هر چند در این ساختار جدید سطوح و پست های سازمانی كاهش خواهد یافت ولی این موضوع به معنای به خطر افتادن امنیت شغلی همكارانمان نخواهد بود در ساختار جدید مطمئن هستیم با بهبود وضعیت كاركنان نگرانی های احتمالی برطرف خواهد شد.
 
در ادامه این مراسم فتاحی عضو جدید هیأت مدیره شركت ارتباطات زیرساخت طی سخنانی گفت: در 7 سال گذشته با این كه در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مشغول فعالیت بودم ولی از نزدیك ارتباط كاری با دوستان داشتیم و امیدوارم به عنوان عضوی كوچك، بتوانیم خدمات موثری را با همدلی و كمك همكاران  در این مجموعه ارایه كنیم.
 
وی افزود: حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در تمامی بخش های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی تأثیر گذار بوده و همچون خون جاری در رگ های حیات جامعه تلقی می شود و در این راستا خدمات شركت ارتباطات زیرساخت به عنوان قلب این سیستم   این نقش را  پر رنگ تر كرده  است.
 
فتاحی در ادامه گفت: بر اساس آمار رسمی، فرایند ثروت افزایی جامعه از نفت به سمت داده و فناوری اطلاعات جابجا شده و این موضوع ایجاب می كند كه شركت ارتباطات زیرساخت به عنوان قلب سیستم ارتباطی كشور فعالیت خود را توسعه  بخشد، چرا كه در صورت توقف ارایه خدمات این شركت حركت این سیستم نیز متوقف می شود.
 
وی در ادامه ابراز اطمینان كرد: ما می توانیم با تلاش و جدیت بیشتر با كمك مدیران و كاركنان مجموعه  خدمات بهتری را برای جلب رضایت مشتریان ارایه دهیم.
 
در ادامه مراسم، رادكانی معاون طرح و توسعه و فناوری های نوین گفت : بایستی  با روحیه بالا و تعامل با یكدیگر، فرهنگ كار و تلاش را زنده نگه داریم و تلاشمان این باشد  كه  شركت ارتباطات زیرساخت در حد یك اپراتور بین المللی در جهان مطرح شود.
 
وی افزود: قطعا برای رسیدن به موفقیت و كسب این جایگاه راه پر پیچ و خم و دشواری در پیش رو داریم و امیدواریم به نتیجه مطلوب برسیم.
 
در این مراسم، همچنین سبوحی "مشاور معاون وزیر و رئیس هیأت مدیره" گفت: اصلاح ساختار شركت می تواند باعث افزایش بهره وری شركت باشد و همه ما باید كمك كنیم این اتفاق بیفتد، چرا كه برای مجموعه شركت ارتباطات زیرساخت این تغییرات ضروری است.
 
وی افزود: ما در ایامی كه در خدمت شما بودیم تلاش كردیم به بخش كارشناسی بها دهیم. مجموعه تحقیق و توسعه را تقویت كردیم و گروه های مطالعاتی فعال و با استقلال ایجاد كردیم تا همكاران در یك فضای كارشناسی، پروژه ها را اجرا كنند.
 
در ادامه این مراسم همچنین حسین افضلی طی سخنانی با قدردانی از زحمات و تلاش های مجموع مدیران و كاركنان معاونت بهره برداری و مدیریت شبكه خاطر نشان كرد: با پشتكار، حمیت و همدلی كه در درون شرکت ارتباطات زیرساخت وجود دارد مطمئن هستیم این تغییرات و اصلاح ساختار منجر به تحول و موفقیت سازمان خواهد شد.
 
در پایان مراسم احكام انتصاب حمید فتاحی به عنوان عضو هیأت مدیره ، اسماعیل رادكانی به عنوان معاون طرح و توسعه و سرپرست معاونت بهره برداری و مدیریت شبكه، لطف اله سبوحی به عنوان مشاور "معاون وزیر و رئیس هیأت مدیره" و حسن افضلی به عنوان مدیر­كل مهندسی عملیات شبكه انتقال و ماهواره توسط فرهاد معارفی سرپرست شركت ارتباطات زیرساخت به آنان اهدا شد.

​​