تلفن همراه

ادغام AT&T و Time Warner و آزمون رگولاتور ضد انحصار برزیل

منبع: نشریه الکترونیک ترند
درپی درز اخباری مبنی بر ادغام دو غول مخابراتی و رسانه ای امریکا در یکدیگر، آژانس ضد انحصار برزیل، معامله اپراتور مخابراتی AT&T و شرکت Time Warner را خطرناک توصیف کرده است؛ رگولاتوری آنتی تراست برزیل در مورد ادغام اپراتور مخابراتی AT&T و Time Warner و خطراتی که در حوزه رقابت ایجاد می‌کند اخطار داده است.
 
نهاد آنتی‌تراست کشور برزیل (CADE)، در تصمیمی در روز سه‌شنبه، اعلام کرد که این معامله منافع دو قدرت قابل‌توجه بازار را هم‌تراز کرده و شرکت حاصل از ترکیب آن‌ها، می‌تواند بازار را دچار اختلال کند. اولین بار بلومبرگ این گزارش را علنی کرد.
 
بر اساس اعلام کاد، شرکت‌های Time Warner و AT&T (و شعبه آن در برزیل بانام Sky) پس از ادغام شدن با یکدیگر، اطلاعات حساسی از رقیب‌های خود در اختیار خواهند داشت.
 
این اطلاعات شامل شرایط مذاکره شده با رقبا است که به‌نوبه خود باعث می‌شود شرکت حاصل از ادغام بتواند نسبت به رقبای خود در هر دو بازار تبعیض قائل شده و درنتیجه آن‌ها را تضعیف نماید.
 
کاد اعلام کرده است که قانونی بودن این ادغام را بررسی نکرده است و تنها اثر آن روی محیط رقابتی را مورد ارزیابی قرار داده است.
 
کاد این موضوع را به هیئت‌مدیره خود ارجاع داده است، که می‌تواند راه‌حل‌هایی به‌منظور کاهش نگرانی‌های شرکت‌های رقیب درخواست کند. طبق قانون، این آژانس تا ۲۲ نوامبر زمان دارد که تصمیم‌های نهایی خود را اعلام کند؛ بااین‌وجود، می‌توان این زمان را تا نود روز افزایش داد.
 
خبرهای رسیده حاکی از آن است که شرایط مشابهی برای AT&T با دادگستری آمریکا نیز به‌وجود آمده است.
 
هفته گذشته، وال‌استریت ژورنال اعلام کرد که AT&T در مذاکره‌های خود با دادگستری در حال پیشرفت است بر این اساس، مذاکره‌های طرفین به مرحله نهایی نزدیک شده است و هر دو طرف در تلاش هستند که نگرانی‌های موجود را برطرف کرده تا اطمینان حاصل شود که این اپراتور برای محتوای خودش اولویت قائل نمی‌شود و داده‌های مرتبط با مشتری‌ها با هزینه‌ای عادلانه در اختیار رقبا قرار می‌گیرند.
 
اگرچه جزئیات این مذاکره سری اعلام شده اما مشاور حقوقی AT&T ادعا کرده است که شرایط از دیدگاه این شرکت مساعد است.

​​