تلفن همراه

کدام گجت ها اندروید ۸ اوریو را دریافت می کنند؟

منبع: آخرین خبر
اندروید ۸ مدتی پیش به طور رسمی منتشر شد و حالا بسیاری از کاربران نکسوس ها و پیکسل ها آن را دریافت کردند. خوشبختانه اندروید تازه، ویژگی های بسیاری هم با خود به همراه آورد و حالا شاهد نسخه کامل تری از این پلتفرم هستیم.
 
مقاله ای که درباره اش صحبت می کنیم، صرفا صاحبین گجت های قدیمی تر را هدف گرفته بود و می خواستیم در آن به کمک افرادی برویم که نمی توانند به اندروید O دسترسی داشته باشند. با این حال هنوز سوالات بسیاری در مورد مقصدهای نهایی اندروید ۸ مطرح است.
 
بسیاری از کاربران هنوز نمی دانند که آیا تلفن هوشمندشان به جدیدترین اندروید به روزرسانی می شوند یا باید از اپ ها برای دسرتسی به ویژگی های اوریو کمک بگیرند. به همین منظور در ادامه این مقاله به تمام گجت هایی می پردازیم که اندروید اوریو را دریافت می کنند.
 
گوگل
مسلما همه می دانیم که محصولات گوگل، اولین گجت هایی هستند که اندروید ۸ را دریافت می کنند. اما به روزرسانی های محصولات گوگل نیز دائمی نیستند و اغلب این شرکت تا دو سال به طور مستمر نرم افزار تلفن های هوشمندش را آپدیت نگه می دارد.
 
به همین ترتیب، فعلا تنها ۴ مورد از موبایل های این شرکت قادر به دریافت اندروید O هستند. علاوه بر این، مسلما پیکسل های جدید نیز در آینده ای نه چندان دور با اندروید ۸ عرضه خواهند شد.
 
گوگل پیکسل
گوگل پیکسل اکس ال
نکسوس 5X
نکسوس 6P
 
سامسونگ
پرچمداران جدید سامسونگ نیز که اغلبشان حالا به اندروید ۷ مجهز هستند، اندروید ۸ را دریافت می کنند. خصوصا این احتمال وجود دارد که پای اندروید ۸ به موبایل های میان رده این شرکت کره ای نیز باز شود.
 
در این میان ممکن است که اندروید ۸ برای Note 5 و S6 نیز انتشار یابد. انتظار می رود که سامسونگ مراحل به روزرسانی تلفن های هوشمندش را از ۵ یا ۶ ماه آینده و تقریبا از بهمن ماه آغاز کند.
 
نوت ۸
گلگسی S8
گلگسی S8 پلاس
گلگسی S8 اکتیو
گلکسی S7
گلکسی S7 اج
گلکسی S7 اکتیو
 
ال جی
شرکت ال جی نیز اخیرا اسمارتفون های تازه ای را روانه بازار کرده که قطعا شاهد حضور اندروید ۸ روی آن ها خواهیم بود. خصوصا V30 اگر با اندروید تازه عرضه نشود مسلما در روزهای ابتدایی به روزرسانی را دریافت خواهد کرد.
 
با این حال ممکن است که در میان لیست دریافت کنندگان اندروید ۸، جای ال جی جی ۵ خالی باشد. جی ۵ از قدرت فروش چندان بالایی برخوردار نبود و نتوانست در میان کاربران تلفن های هوشمند جایگاهی برای خود پیدا کند.
 
به همین ترتیب ممکن است که ال جی کاملا آن را رها کند و از انتشار به روزرسانی برای جی ۵ سر باز زند. در بهترین شرایط، ال جی در دو تا سه ماه آینده و تقریبا از آبان ماه شرایط را برای به روزرسانی اندروید O مهیا می سازد.
 
ال جی V30
ال جی V20
ال جی G6
 
اچ تی سی
HTC همیشه در انتشار به روزرسانی های تازه عملکرد جالبی دارد. حتی برخی تلفن های هوشمند قدیمی این شرکت نیز پس از گذشت مدتی، به روزرسانی های نرم افزاری جدید را دریافت می کنند.
 
پس در این صورت جای شکی باقی نمی ماند که تمامی پرچمداران جدید این شرکت به اندروید ۸ به روزرسانی می شوند. در صورتی هم که شرایط برای HTC خوب پیش برود، احتمالا در دی ماه شاهد انتشار اندروید O روی گجت های این شرکت خواهیم بود.
 
HTC 10
HTC U11
HTC Bolt
HTC U Ultra
 
هواوی
هواوی حالا در میان سه برند برتر سازنده موبایل قرار دارد و هر روز محصولات جالب و با کیفیتی را روانه بازار می کند. مسلما در میان تمامی تلفن های هوشمند این شرکت، پرچمداران جدید هواوی اندروید ۸ را دریافت خواهند کرد. البته این امکان هم وجود دارد که برخی تلفن های هوشمند میان رده این شرکت، به اندروید اوریو به روز شوند.
 
با این حال باید خاطر نشان کرد که به روزرسانی های شرکت هواوی به صورت منطقه ای انجام می شوند و هیچ الگوی خاصی برای انتشار اندروید اوریو روی موبایل های این شرکت در دسترس نیست. اما به احتمال زیاد Mate 10 با اندروید O عرضه خواهد شد.
 
سری P10
سری P9
Mate 10
Honor 8
Honor 6X
 
موتورولا
موتورولا نام شناخته شده ای است. به هر حال این شرکت سازنده اولین موبایل هاست و تقریبا همه ما از این موضوع با خبر هستیم. اما صحبت در مورد اینکه تلفن های هوشمند فعلی این شرکت دقیقا چه به روزرسانی هایی را دریافت می کنند کمی سخت است.
 
با این حال انتظار می رود که موبایل های جدید این شرکت، در صف دریافت کنندگان اندروید ۸ قرار گرفته باشند. علاوه بر این، احتمال دارد که محصولات این شرکت در آبان ماه، اولین به روزرسانی اندروید ۸ را تجربه کنند.
 
سونی
پیشبینی برای اینکه چه موبایلی از شرکت سونی اندروید O را دریافت می کند کمی مشکل است. اما بر اساس اطلاعات به دست آمده، فعلا باید انتشار اندروید ۸ را تنها روی اکسپریا XZ Premium انتظار داشته باشیم.
 
با این حال ممکن است انتشار به روزرسانی ها به همین جا ختم نشود و شاهد حضور اندروید O روی موبایل های قدیمی تر این شرکت نیز باشیم. بر اساس پیشبینی ها، در بهترین شرایط تلفن هوشمند سونی اولین به روزرسانی اندروید اوریو خود را در آذر تجربه خواهد کرد.
 
Xperia XZs
Xperia X Performance
Xperia X
Xperia XZ Premium
Xperia XZ
Xperia X Compact
Xperia XA1
Xperia Touch
Xperia XA1 Plus
Xperia XA1 Ultra
 
وان پلاس
در کنار برندهای بزرگ صنعت تلفن های هوشمند، وان پلاس نیز حالا اسم و رسمی برای خود دست و پا کرده. تلفن های هوشمند این شرکت نیز به احتمال خیلی زیاد به اندروید O دسترسی پیدا می کنند.
 
اما بر اساس گزارشات مختلف، OnePlus 5 و OnePlus 3/3T در جلوی صف دریافت اندروید ۸ ایستاده اند. همچنین احتمالا OnePlus 3 نیز به اندروید اورئو به روزرسانی می شود.

​​