رگولاتوری

شرکت ارتباطات زیرساخت موفق به دریافت لوح و تندیس سازمان بهره ور شد

شرکت ارتباطات زیرساخت در «هشتمین دوره جایزه بهره وری 1404 ایران »موفق به دریافت لوح و تندیس  سازمان بهره ور  شد.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل  شركت ارتباطات زیرساخت در این مراسم  كه با حضور فرهاد معارفی سرپرست شركت ارتباطات زیرساخت و جمع زیادی از مسئولان و مدیران سازمان های دولتی و بنگاه های اقتصادی برگزار شد، مجید خباز معاون توسعه مدیریت و منابع این شركت لو ح تقدیر و تندیس «سازمان بهره ور»  را دریافت كرد.
 
در این مراسم فرهاد معارفی سرپرست شركت ارتباطات زیرساخت طی سخنانی اظهار داشت: من به نمایندگی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران و كاركنان این شركت این اطمینان خاطر را می دهم که  با تلاش  و جدیت شبانه روزی به  دنبال کسب رضایت مردم  و استفاده کنندگان خدمات هستیم.
 
وی افزود: این شركت با ارتقای كیفی خدمات به ویژه در ارتقای كیفیت خدمات  اینترنت به مشتریانش كه از مهم ترین و فراگیر ترین سرویس های شركت ارتباطات زیرساخت محسوب می شود  به جایگاهی مطلوب در كشور دست یافته است.
 
سرپرست شركت ارتباطات زیرساخت  با اشاره به کاهش تعرفه خدمات این شرکت از جمله اینترنت، دیتای کشور وشبکه انتقال  در سال گذشته افزود: ما در سال گذشته  هزینه های مردم را در تامین اینترنت کاهش دادیم، اما  با استقرار مدیریت بهره وری،  درآمد  و ارزش افزوده ما نسبت به سال  گذشته افزایش یافت.
 
معارفی با اعلام این مطلب كه برای پنجمین سال پیاپی است که شرکت ارتباطات زیرساخت این جایزه را دریافت می کند ،تصریح كرد: این جایزه  نماد اراده و باور دستگاهی  است که تصمیم  می گیرد جایگاه خودش را ارتقا دهد.
 
وی   با اشاره به این نکته که  میزان رشد «ارزش افزوده »شرکت ارتباطات زیرساخت در سال 94 نسبت به سال 93 برابر 65/56 درصد بوده است  افزود: رشد «ارزش افزوده» ناشی از رشد ارزش ستانده و کاهش هزینه های واسطه طی  این دوره است، که در همین مقطع  ارزش ستانده شرکت رشد 75/22 درصدی و هزینه های واسطه نیز  با کاهش 66/5 درصدی مواجه بوده است .
 
سرپرست شركت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: شاخص بهره وری نیروی کار نیز در شرکت ارتباطات زیرساخت در سال 94 نسبت به سال 93 به میزان 25/62 درصد رشد داشته  و میزان بهره وری سرمایه نیز  در سال 94 نسبت به سال 93، بیش از 65 درصد رشد داشته  است.
 
معارفی در ادامه گفت: بهره وری کل عوامل تولید نیز در سال 94 نسبت به سال 93 بیش از 64 درصد رشد داشته است که این رشد نتیجه افزایش  ارزش افزوده و کاهش تعداد شاغلین وافزایش ارزش موجودی سرمایه است.
 
وی در پایان گفت: از آنجا که  در پایان برنامه ششم توسعه ،سهم بهره وری در رشد اقتصادی 35 درصد پیش بینی شده است، شرکت ارتباطات زیرساخت این رویکرد را در برنامه های خود مورد توجه قرار داده است.
 
هشتمین دوره جایزه «بهره وری 1404 ایران »با حضور بیش از 50سازمان و بنگاه اقتصادی در بیست و ششم  شهریور ماه در محل سالن همایش های صنایع هوایی برگزار شد.

​​