رسانه‌های اجتماعی

محدودیت ۱۴۰ کاراکتری توئیتر برطرف شد

منبع: مهر
شبکه اجتماعی توییتر به طور آزمایشی محدودیت ۱۴۰ کاراکتری خود را برای برخی کاربران برطرف کرده تا آنها بتوانند از ۲۸۰ کاراکتر برای نگارش مطالب خود استفاده کنند.
جک دورسی مدیرعامل توییتر سال گذشته اعلام کرده بود که ممکن است توئیتر محدودیت قبلی ۱۴۰ کاراکتری خود را برطرف کند، ولی از اعلام جزئیات بیشتر در این زمینه خودداری کرده بود.
 
این تغییر از روز سه شنبه اعمال شده و برخی از کاربران منتخب که به صورت تصادفی انتخاب شده اند، از این پس می توانند مطالب و پست های خود را با حداکثر ۲۸۰ کاراکتر ارسال نمایند. تعداد کاربران یادشده فعلا بسیار محدود است.
 
تعداد کل کاربران توییتر ۳۲۸ میلیون نفر است و توییتر می گوید قابلیت یادشده برای درصدی یک رقمی از کاربران اعمال شده است. بنابراین چندمیلیون نفر برای این بررسی به طور تصادفی انتخاب شده اند که تمامی زبان های موجود در توئیتر و از جمله فارسی را در برمی گیرند.
 
محدودیت ۱۴۰ کاراکتری توییتر برای کاربران برخی زبان ها آزاردهنده و برای برخی چندان مهم نبوده است. به عنوان مثال کاربران چینی، کره ای و ژاپنی که با کاراکترهای محدودی می توانند به راحتی اظهارنظر کنند به این موضوع چندان اهمیت نمی دادند.

​​