رگولاتوری

دیدار آذری جهرمی با وزیر ارتباطات آفریقای جنوبی/ توافق برای افزایش دو برابری سطح همکاری های دو کشور در حوزه ICT

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در دیدار با وزیر ارتباطات افریقای جنوبی در حاشیه اجلاس ITU، توافق کردند که سطح همکاری های دو کشور در حوزه ICT به دو برابر سطح فعلی افزایش یابد.
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آذری جهرمی که برای شرکت در اجلاس ITU در کره جنوبی به سر می برد در حاشیه این اجلاس با آقای Siyabonga cwele وزیر ارتباطات آفریقای جنوبی ملاقات ودر خصوص توسعه همکاری های دو جانبه بین دو کشور گفتگو کرد.
 
در این دیدار طرفین توافق کردند با افزایش سطح همکاری ها و تبادلات تجاری دو کشور در حوزه ICT در این دوره همکاری ها را به دوبرابر سطح فعلی افزایش دهند.
 
گسترش سرمایه گذاری در حوزه ارتباطی، پژوهش های مشترک در حوزه ماهواره های LEO، تجارت الکترونیک، دولت الکترونیک، امنیت سایبری و پست لجستیک از محورهای مورد توافق وزرای ارتباطات دو کشور ایران و آفریقای جنوبی برای افزایش سطح همکاری ها بود.
 
در ادامه این دیدار، آقای Siyabonga cwele وزیر ارتباطات افریقای جنوبی نیز ضمن باز شمردن دستاوردهای کشورمان در حوزه پژوهش خواستار گسترش فعالیت های مشترک دو کشور در این حوزه شد.

​​